Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

Hatimoğulları’ndan Çavuşoğlu’na:

Hatimoğulları’ndan Çavuşoğlu’na:
  • 01.06.2020
  • 388 kez okundu

Neden hala Türkiye’ye getirilemedi?

Suudi Arabistan’da, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren Hataylı Umut Arpacı konusu Dışişleri Bakanlığı’na taşındı.

Suudi Arabistan’da tedavi gördüğü hastanede COVID 19 sebebiyle hayatını kaybeden Hataylı Umut Arpacı ile ilgili tartışmalar sürerken, HDP’nin Hatay-Samandağlı Milletvekili Tülay Hatimoğulları, konuyu Dışişleri Bakanlığı gündemine taşıdı.
Açıklamasında, “Umut Arpacı, bir süredir koronavirüs tanısı ile tedavi gördüğü Suudi Arabistan’da hayatını kaybetmiş, ancak ölümü aileden gizlenmiştir. Konuyu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na sorduk” diyen Tülay Hatimoğulları, cevaplanması istemiyle şu soruları yöneltti:
“Bahsi geçen hastane ve Suudi Arabistan’daki ilgili resmi makamlara konu hakkında ulaşılmış mıdır, görüşme yapılmış mıdır? Umut Arpacı’nın cenazesi, neden hala Türkiye’ye getirilememiştir? Ne zaman gelmesi sağlanacaktır? Yurt dışında Covid-19 tanısı konulmuş kaç yurttaş vardır? Tedavi süreçleri, Sağlık Bakanlığı ile birlikte izlenmekte midir? Bu yurttaşlarımızın, gerekli sağlık tedbirleri alınarak yurda getirilmesi ve burada tedavilerinin yapılması için çalışmalarınız var mıdır? Yurt dışında olup, başvuru yapmış, halen ülkeye dönüşü bekleyen / isteyen kaç yurttaş vardır? Bu yurttaşlar, hangi ülkede ve kaç kişidir? Suudi Arabistan’da ve diğer ülkelerde bulunan Türkiye vatandaşı işçilerin, sağlık başta olmak üzere, temel ihtiyaçları neden karşılanmamıştır?” Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ