Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,29 / Satış: 7,32
€ EURO → Alış: 8,58 / Satış: 8,61

HATSU çalışmalarına vatandaştan övgü

HATSU çalışmalarına vatandaştan övgü
  • 04.04.2018
  • 1.058 kez okundu

Paslı borulardan su içtiğimizi bilmiyorduk

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) tarafından Hatay halkının önceden su içtiği paslı borulara yönelik hazırladığı sergi devam ediyor. Sergiye büyük ilgi gösteren vatandaşlar sağlık açısından tehlike arz eden paslı boruların, eski ekipmanların yanı sıra yeni döşenen farklı türdeki içmesuyu borularının sergilendiği etkinlikte düşüncelerini aktardı, çalışmalardan ötürü Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve HATSU’ya teşekkürlerini iletti.
Başkan Savaş’ın Hatay’ın her noktasına eşit şekilde hizmet ettiğini ifade eden vatandaşlar, “Çalışmalar yapılmadan önce böyle paslı borulardan su içtiğimizi bilmiyorduk. Çalışmaların sağlığımız için ne kadar önemli olduğunu daha iyi anladık. Sadece Antakya değil, il genelinde içme suyumuzun temiz olması için önemli çalışmalar var” dedi.
HATSU Genel Müdürlüğü, paslı boruların bertarafı ve su kaybının minimum düzeye çekilmesi adına son yıl içerisinde hayata geçirdiği projeler ve bakım ile onarım çalışmaları kapsamında 1790 km içmesuyu şebekesinin döşendiğini açıkladı. Mutlu YANIK

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ