Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

HATSU, Hassa Belediye Başkanını nankör’lükle suçladı:

HATSU, Hassa Belediye Başkanını nankör’lükle suçladı:
  • 03.08.2021
  • 301 kez okundu

Hassa’ya 7 yılda 28 milyon tl yatırım yapıldı

Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne (BŞB) bağlı HATSU, Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş’ın bazı basın yayın organlarında HATSU’ya yönelttiği suçlayıcı ifadeler kullanması üzerine yaptığı açıklamada, “Hassa Belediye Başkanı Sayın Karataş’ın ‘HATSU, 8 yıldır Hassa’ya hiç hizmet yapmadı” ifadelerini üzüntüyle ve yapılan hizmetleri inkar etme çabası da şaşkınlıkla karşılanmıştır” denildi.
HATSU açıklaması şöyle:
“Hassa ilçesine, 2014-2021 yılları arasında; içme suyu şebekesinden deposuna, kanalizasyondan arıtma tesisine kadar, önemli yatırımlara imza atılmış olup, hazırlanan yeni projelerin hayata geçmesi için de çalışmalar devam etmektedir.
Hassa ilçesinde sağlığa zararları bertaraf etmek, su kayıplarını önlemek, daha sağlıklı iletmek ve su seviyesini güçlendirmek için 7 yılda 124 bin 903 metre içme suyu şebekesi, 5 adet yeni içme suyu deposu ve 12 adet içme suyu sondaj çalışması gerçekleştirilmiştir.
Atık suların meskenlerden tahliye edilmesi ve Amik Ovası’nın zarar görmesini önleme adına 57 bin 850 metre atık su hattı çalışması gerçekleştirilmiş, atık suların arıtımını sağlamak için de HATSU’nun yoğun girişimleri neticesinde, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’ndan (UNDP) elde edilen hibe ile Hassa Atıksu Arıtma Tesisi kazandırılmıştır. 2014’den bugüne kadar, Hassa ilçesinden kurumumuza iletilen 10.885 adet içme suyu, 5.682 adet kanalizasyon hattı problemi de çözüme kavuşturulmuştur. Hassa’ya, 2014’ten bugüne kadar toplamda 28.753.647 TL yatırım harcaması gerçekleştirilmiştir.
Hatay BŞB’ye bağlı HATSU açıklamasında, Hassa ilçesine yapılması öngörülen hizmetler ve yatırımlar da şöyle sıralandı:
“Akbez Kanalizasyon Şebekesi Projesi hazır olup, yapım işi için finansman temini, MADAD ek hibe kapsamında değerlendirilmek üzere fizibilite çalışmaları devam etmektedir. Merkez, Ardıçlı, Aktepe, Gazeluşağı, Sugediği ve Büyükburç Mahallelerine ait yıpranmış ve kullanılamayacak durumdaki depoların yıkılarak yeniden yapımı için etüt, proje, yaklaşık maliyet ve ihale çalışmaları yapılmaktadır. Aktepe, Alt Küreci, Ardıçlı, Gülkent, Buhara Mahallelerinin kanalizasyon ve içme suyu şebeke projesi hazırlanmış olup, finans temini için JICA III kapsamında sunulmuş ve onayına müteakip, yapımına başlanılacaktır. Kredi kapsamında değerlendirilmek üzere fizibilite çalışmaları da devam etmektedir.
Söğüt Mahallesi’nin içme suyu şebeke projesi hazırlanmış olup, finans temini için JICA 2 ek kapsamında sunulmuş ve onayına müteakip, yapımına başlanılacaktır. Kredi değerlendirilmesine esas fizibilite çalışmaları devam etmektedir.
Üst Küreci, Demrek ve Yuvalı Mahalleleri Kanalizasyon Şebekesi Projesi de hazır olup finansman teminine müteakip çalışmalara başlanacaktır.” -Cemil yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ