Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

HATSU, olası şiddetli yağışa hazırlıklı mı?

HATSU, olası şiddetli yağışa hazırlıklı mı?
  • 29.07.2017
  • 1.171 kez okundu

Kanallar Çöp Dolu, Temizlenmeli, Kimi Yerde de Izgaralar Çalınıyor

İstanbul ve çevresi Marmara’yı 10 gün arayla iki kez teslim alan ‘Sel’ felaketinin izleri silinmeye çalışılırken, kısa süre öncesinde de ülkemizin kuzey, Ege ve Akdeniz’in bazı bölgelerinde etkili olan yağışların ilimizde de yaşanabileceği olasılığına karşı HATSU ve ilçe belediyelerinin özellikle mazgal-ızgara altındaki çöpleri temizleyerek suyun akışını sağlaması, her an sağanak yağış olabileceği olasılığına karşı hazırlıklı olması gerektiği belirtiliyor.
İlimizde yağmur suyu kanalarından sorumlu kuruluş olan HATSU’ya bu konuda büyük sorumluluk düşüyor.
HATSU’nun, aylardır yaşanmayan yağışlar nedeniyle, sorumsuz kişilerin attığı ya da çeşitli şekillerde sürüklenen çöplerle tıkanan kanalları açması, temizlemesi ve yağmur sularının akışına engel olabilecek durumları ortadan kaldırması gerektiği hatırlatılıyor.
Bu arada HATSU da, bu konuda vatandaşlardan destek bekliyor. HATSU Yönetimi, kentin birçok yerinde mazgal ve ızgaraların yerinden sökülerek çalındığını, bu durumun da çöp birikmesine yol açtığını kaydederek, tehlikeye işaret ediyor. HATSU, bu duruma yol açan ızgara hırsızlarının polise bildirilmesini de istiyor. HATSU, bazı sorumsuzların, bilerek yağmur kanalı üzerindeki ızgaraların yanına çöpleri bitirdiklerini de savunurken, Belen ilçesi Muhlisali Mahallesi ana yolu üzerinde bulunan yağmur ızgaralarının katı atık, plastik şişe, taş ve kumlarla tamamen tıkandığının tespit edildiğini örnekliyor. HATSU, bu alanda temizlik çalışması gerçekleştirirken, yapılan uygulamanın vatandaşlık bilinciyle örtüşmediğini de dile getiriyor.
-Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ