Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Hatsu, Yılda 500 Km İçme Suyu Borusu Döşüyor

Hatsu, Yılda 500 Km İçme Suyu  Borusu Döşüyor
  • 03.08.2017
  • 908 kez okundu

Defne Yatırımı 63.8 Milyon Tl

Amaç; Paslı, kireçli, deforme boruları atarak, Defneli ve Antakyalılara “temiz sağlıklı içme suyu” temin etmek.

Hatay BŞB’ye bağlı HATSU idaresi, Defne ve Antakya halkına temiz ve sağlıklı içme suyu içirme adına iki yıl önce ihalesini gerçekleştirdiği içme suyu boruları monte işlemini sürdürüyor. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Her şeyden önce sağlık anlayışıyla Hatay’ı paslı, kireçli ve deforme olmuş borulardan kurtarmanın yanı sıra temiz, sağlıklı ve güçlü içme suyu iletme adına başlattığımız Antakya-Defne içme suyu projemiz tüm hızıyla devam ediyor” açıklaması yaparken, HATSU da, Hatay’ın en büyük altyapı projesi olarak tarihe geçen Antakya-Defne içme suyu inşaatında çalışmaların hızla devam ettiğini bildirdi.
Antakya ve Defne ilçelerine temiz, sağlıklı ve güçlü şekilde içme suyu iletilmesi adına içme suyu hatlarında yenileme çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü kaydeden Genel Müdürlük, yapılan isale hattı çalışmasında farklı ebatlarda basınca dayanıklı duktil ve polietilen boruların kullanıldığına dikkat çekerek, çalışmaların Akevler, Esentepe, Akasya ve Gazi Mahallelerinde devam ettiğini aktardı.
Maliyeti 63 milyon 823 bin TL olan dev proje ile iki ilçenin paslı, kireçli ve deforme olmuş borulardan kurtarıldığına dikkat çeken İdare, Hataylıların daha temiz bir su içmesi için kent genelinde içme suyu yenileme çalışmalarının yapıldığının altını çizdi.
HATSU ayrıca, yapılan çalışmayla, su kayıp ve kaçaklarında minimuma düşürülmesini hedeflediklerine vurgu yaparak, 3 yıllık süreç içerisinde Hatay’a toplamda 1448 km içme suyu hattının döşendiğini açıkladı. İdare, “Her şeyden önce sağlık ilkesiyle çalışmaların tüm hızıyla devam edeceğini de kaydetti.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ