Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,75 / Satış: 7,79

HATSU’dan Defne’de altyapı çalışmaları

HATSU’dan Defne’de altyapı çalışmaları
  • 27.01.2020
  • 1.462 kez okundu

Turunçlu’ya Yeni İçme Suyu Şebekesi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içme suyu şebekesi ihtiyacını karşılama ve temiz su iletimini sağlama adına hazırladığı projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.
İlimizin muhtelif noktalarında içme suyu hatlarını yenileyerek insan sağlığı için tehlike oluşturan paslı boruları bertaraf eden HATSU, Defne ilçesine bağlı Turunçlu Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi’nin içme suyu hattı ihtiyacını karşılamak adına farklı ebatlardaki polietilen borularla 830 metre yeni içme suyu şebeke inşaatı yapıldığını bildirdi.
“Her Şeyden Önce Sağlık” ilkesiyle yapılan içme suyu hattı çalışmasının tamamlanması ile birlikte abone bağlantılarının yapılacağını aktaran HATSU, teknik personel denetiminde yapılan çalışmada 2 kepçe, 4 kamyon ve 9 personelin görev yaptığına dikkat çekti.
Çalışmaları yerinde inceleyerek mahalle sakinleri adına görüşlerini dile getiren Turunçlu Mahalle Muhtarı Muhsin Demirel, su sıkıntısı olan Turunçlu’nun sorununu gidermek için HATSU’nun çalışmalar yaptığını ifade ederek, “Şu anda ana hattımız çekilmekte ve sonrasında abone bağlantılarımız yapılacak. İşin sonuna gelmek üzereyiz. Çoğu sokağımızda aboneler bağlandı” dedi.
“Yapılacak daha çok iş var” diyerek konuşmasına devam eden Muhtar Demirel, Bu iş sayesinde Turunçlu’nun daha güzel günler geçireceğine vurgu yaparak, Hatay’a güzel hizmetler yaptığını ve bu süreçte yanlarında durduğunu belirttikleri Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali ve HATSU ekiplerine teşekkür etti. Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ