Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

HATSU’dan özverili çalışmalar

HATSU’dan özverili çalışmalar
  • 25.01.2018
  • 1.143 kez okundu

Vatandaş foseptikten kurtarılıyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), evlerden gelen katı atıkların toplandığı çukurların iptal edildiğini ve bu sayede tıkanmaların önüne geçildiğini duyurdu.
Bazı bölgelerde önceden kanalizasyon bağlantılarının çukurlarda birleştirilerek deşarj sağlandığını ve bu sistemin tıkanıklıklara sebep verdiğini tespit ederek şikayet üzerine iptal edildiğini bildiren Genel Müdürlük, altyapının en önemli unsurlarından biri olan kanalizasyon hatlarının sorunsuz bir şekilde deşarjının sağlanması için yapılan projeler ile çözüm arayışının devam ettiğini açıkladı.
İskenderun ilçesine bağlı Meydan Mahallesi’nde yapılan çalışmada, tıkanıklık meydana gelen 518 Sokak’ta ki foseptik çukurun parçalandığını tespit ederek çalışma başlatan İdare, 120 metrelik pvc borular ile döşenen altyapı sayesinde bölgenin altyapısının ana kanalizasyon hattına döşeneceğini aktardı.
Vidanjör aracıyla mahalle genelinde temizlik yapıldığını bildiren HATSU, ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne yapılacak bildirimlerin müdahalenin hızlanmasında önemli rol oynadığını hatırlattı. Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ