Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,37 / Satış: 7,40
€ EURO → Alış: 8,97 / Satış: 9,01

HATSU’dan su borçlularına yapılandırma

HATSU’dan su borçlularına yapılandırma
  • 28.11.2020
  • 565 kez okundu

Son Başvuru 31 Aralık…

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), su borçlularına yapılandırma uygulaması başlatıyor. Edinilen bilgiye göre, vadesi 31 Ağustos 2020 tarihi öncesine ait su ve atık su borcu olan vatandaşların borçlarında yapılandırma yapılabilecek.
HATSU açıklamasında, Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun’un 17 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yapılandırmaların yürürlüğe girdiği kaydedilerek, vatandaşların, abone numarası ve kimlik bilgileri ile 31 Aralık 2020 tarihine kadar HATSU hizmet binalarına müracaat edip, borçlarında yapılandırma gerçekleştirebilecekleri duyuruldu.
Yapılacak taksitlendirmelerde, Yİ-ÜFE’ye göre belirlenen faiz tutarları üzerinden hesaplama yapılacağını aktaran HATSU, yapılandırmadaki son tarihin 31 Aralık 2020 olduğunu hatırlattıktan sonra, ilk taksitin son ödeme tarihinin ise 31 Ocak 2121 olduğuna vurgu yaptı.
HATSU Genel Müdürlüğü’nün bu konudaki duyurusu şöyle:
“Değerli abonemiz… Su borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Aboneliğinize ait geçmiş dönem borçlarının peşin ödemesinde, gecikme faizinin %90’ına yakını silinmektedir. Taksitle ödemede, borcun tamamını 18 aya kadar taksitlendirebileceksiniz.”
Yapılandırmaya giren borçlar, 31 Ağustos 2020 ve önce tarihli tüm borçlar (su ve atık su bedeli, kaçak su cezaları, sicil borçları, diğer çeşitli borçlar vs.), yapılandırmaya girmeyen borçlar ise 31 Ağustos 2020’den sonra olanlar.
Yapılandırma için:
1-Abone sahibi olmanız gerekmektedir.
2-Yapılandırmaya girmeyen borçlar (31 Ağustos sonrası) ödenmelidir.
3-Abone No ve Kimlik ile müracaat etmeniz yeterlidir.
4-Peşin ödemelerde önemli ölçüde gecikme zammı silinecek olup, abone sahibi şartı aranmamaktadır.
Açıklamada, “HATSU Genel Müdürlüğü’nden bilgilendirme mesajları için, telefon numaranızı ve T.C. kimlik numaranızı güncel tutunuz” denildi.

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ