Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,57 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,10 / Satış: 10,14

Hava Kirliliğini Önleme Çalıştayında

Hava Kirliliğini Önleme Çalıştayında
  • 17.06.2021
  • 141 kez okundu

Hatay Konuşuldu

Çalıştayda, Akdeniz Bölgesi için emisyon azaltımı konuşuldu.

Türkiye’nin 31 ilinde hava kalitesinin artırılması amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen “Şehirlerde Hava Kalitesinin İyileştirilmesi ve Kamuoyu Farkındalığının Artırılması Projesi-CityAir” kapsamında, Akdeniz Temiz Hava Merkez Müdürlüğü görev alanındaki Hatay için Emisyon Azaltım Stratejileri görüşüldü. Proje sonunda, illerin temiz hava eylem planları güncellenecek.
CityAir Projesi kapsamında
Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kilis, Gaziantep ve Mersin illerinden hava kalitesi yönetiminden sorumlu yetkililerin katıldığı çalıştayın açılış konuşmasını, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi Değerlendirme Şube Müdür Vekili İrde Çetintürk Gürtepe yaptı.
Gürtepe’nin bu konudaki mesajı kısa ve net oldu:
“Vatandaşlarımızın temiz bir hava soluması için gerekli mevzuatı hazırlayarak, teknik çalışmaları yürütüyoruz. Proje sona erdiğinde, 31 ilin temiz hava eylem planları, elde edilen teknik verilerle güncellenecek.” Hava Kirliliğini Önleme Çalıştayları serisinin ilkinin son gününde, Hatay özelinde, hava kirleticileri ve alınması gereken önlemler tartışıldı. Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nden temsilcilerin söz aldığı son bölümün ardından, Şehirlerde Hava Kalitesinin İyileştirilmesi ve Kamuoyu Farkındalığının Artırılması (CityAir) Projesi Uzmanları, Hatay’ın emisyon azaltım önlemlerine ait soruları yanıtladı.  -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ