Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Havalar çok sıcak… Onları unutmayalım!

Havalar çok sıcak… Onları unutmayalım!
  • 25.07.2020
  • 300 kez okundu

Salgın sürecinde, boşalan sokaklar ve hayattan elini eteğini çeken insan kalabalığı, en çok onları etkiledi. Su kapları unutuldu, mamalar azaldı, ama… İyi insanlarımız hep var.

Antakya’nın kadim kimliği içinde nefes alıp veren herkesin keyifle izlediği fotoğraf karelerinden biri de, apartmanların dış kapılarının hemen önünde ya da bazı dükkânların girişinde, su ya da mama kaplarının, onlara ihtiyacı olan kedi ve köpekleri bekliyor oluşu. Bu durumu izleyen vatandaşlara sorduk, ‘ne düşündüklerini’ ve yapılanları. Cevaplar mı?
H.Ç. >> Eskisi kadar kaçmıyor hiç biri. Çünkü dün olduğundan daha fazla ihtiyaçları var insanlara. Sanırım bunu fark ettiler ve onlar için konan su kaplarına ve mamalara daha az çekinerek yaklaşıyorlar. Duyarlılığı her geçen gün artan insanlarız. Bu, umut! Bizleri güzelleştiren bir umut.
J.Ş. >> Apartmanımızın girişine eskiden beri su kaplarını itinayla koyuyoruz. Mama her zaman olmuyor, ama su hep var. Güzel olan, bunu yapanların sayısı artıyor. Hayatı, başka başka canlılarla paylaştığımızı fark ediyoruz galiba. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ