Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Hayal Kurun, Ama!

Hayal Kurun, Ama!
  • 19.02.2018
  • 875 kez okundu

Hayal içinde yaşamayın…

Deneyimli İşadamı Recep Atakaş’ın İSTE öğrencilerine mesajı oldukça net oldu: “Hayal kurun, ama hayal içinde yaşamayın. Girişimci olmanın zorlukları sizi yıldırmasın. Kolay kazanılan şeyler kolay kaybedilir.”

İSTE bünyesindeki Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin yararlanması için Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş’ın katkılarıyla kurulan Metalografi Laboratuvarı’nın geçtiğimiz hafta gerçekleşen açılışını değerli ve ayrıcalıklı kılan kısım, Atakaş’ın, öğrencilerle deneyimlerini paylaştığı anlar oldu.
Başarıya giden yolda ‘fırsatları kovalayın’ diyen Atakaş, öğrencilere şöyle seslendi:
“Bu teknolojik çağda her şeye ulaşmak mümkün. Bir şey hariç! Hayat tecrübesi… Bu da bitmeyen bir yolculuk aslında… Hayatta kötü mal almayın, aldanmayın, okulun dışındaki boş zamanlarınızda çalışın. Bu sizler için hayat tecrübesi olur. Dünyada hiç bir iş her zaman iyi gitmez. Bazen iyi bazen kötü gider. Bu nedenle farklı iş kollarında fırsatları kovalayın. Girişimci olun, sepetinizin içi çeşitli olsun. Geçmişte, Rusya’daki büyük bir firmayla (demir-çelik sektöründe) ülkemizde birlikte yatırım yapma konusunu görüşmek için Rusya’ya gitmiştik. Onlar bizim hakkımızda öyle bilgiler toplamışlar ki, bizi bizden iyi tanıyorlar. Yani iş yapacağınız insanları iyi tanıyın. Bu da size hayat tecrübesi olsun. Ortaklıklardan ayrılırken dostça ayrılacak argümanları geliştirin. Hızlı değişimin her alanda görüldüğü küresel dünyada sadece bilgiyi üreten değil aynı zamanda ürettiği bilgiyi ürüne dönüştüren ülkeler olmak zorundayız. Teknolojiyi sürekli satın alarak sürdürülebilir bir büyümeyi yakalamak değildir. Lütfen girişimci bir ruhunuz olsun. Yaptığınız işten heyecan duyun. Hayal kurun, ama hayal içinde yaşamayın. Girişimci olmanın zorlukları sizi yıldırmasın. Kolay kazanılan şeyler kolay kaybedilir.”   -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ