Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,13 / Satış: 8,17
€ EURO → Alış: 9,67 / Satış: 9,71

Hayatına Sahip Çık

Türkan Barutçu Wisho
Türkan Barutçu Wisho
  • 21.03.2020
  • 2.449 kez okundu

Yaşam denizinde hepimiz çalkantılar içinde yüzmekteyiz Ancak bu med cezirde kaya gibi sağlam durmak esas gayemiz olmalıdır.

Her söze kanmadan ve her fiile inanmadan, kendi öz benliğimize ve kuvvetli içgüdülerimiz ile hayatımıza yön vermesini becerdikten sonra, Yüce Yaradana sığınmalıyız. Günümüz dünyası Corona virüsü ile mücadele ederken, yaşlı dünyamızda bu menfi akımları neredeyse kaldıramayacak hale gelmiş durumda ne yazık ki…“İyileri aptal sandığımız yerde yitirdik İNSANLLIĞIMIZI”…Yürekten sevip kollayan insan ahmak değildir. Merhamet ve şevkatle kucaklayan insanda aptal değildir.

Arkanızdan iş çeviren insanlara yada entrikalarla istediğini elde edebilen toplumlara “bravo” demek, hakikatte gerçekten İYİ olan insanı rencide etmekten başka bir şey değildir. Herşeye rağmen öz mayası(doğuştan varolan içimizdeki; ahlak yasası) bozulmamış ve herkese yardım ellerini uzatabilen DOST eller çağımızda ALTIN değerindedir.

İçimizdeki “iyilik” ışığını hiç söndürmeyelim; toprağından sürülmüş insanllara, aç ve açıkta kalmış yoksullara, bir damla sevgiye muhtaç öksüz ve yetimlere ellerimizi, gücümüz yettiğince uzatalım. Hayatlarına sahip çıkarken, hayatımızdaki varlıkların ne denli kıymetli olduğununda bilincine varalım.

Bu üstümüzdeki karabulutlar, elbet dağılmaya mahkumdur. Çünkü her kışın bir baharı ve her gecenin bir gündüzü vardır..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ