Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

Hayran kaldılar

Hayran kaldılar
  • 26.07.2019
  • 524 kez okundu

Vali Yardımcıları, Antakya ve Defne Kaymakamları ile bazı STK temsilcileri, Defne – Yeşilpınar’daki “Oruk, Kaytaz, Katıklı” imalathanesine hayran kaldı.

İlimiz Defne ilçesi Yeşilpınar Mahallesi’nde yöre insanlarının oluşturduğu, “Oruk, Kaytaz Böreği, Katıklı Ekmek” gibi ürünlerin el değmeden makinalarla imalatını yapan tesisler, önceki gün ilimiz resmi-özel yetkililerinden oluşan bir heyet tarafından ziyaret edildi. Yeşilpınar’daki bu imalathaneyi ziyarete; Vali Yardımcıları Erol Özkan, Mahmut Hersanlıoğlu, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, HESOB Başkanı Kadir Teksöz, Defne Esnaf Odası Başkanı Murat Karataş katıldı. Heyettekiler, imalathanedeki tesislerin, işleyiş biçimi ve gelinen sürecin anlatılması sonrasında hayranlıklarını bildirdiler.
Yeşilpınar’da, Mirioğlu Ailesi’ne ait Şemun Gıda Ürünleri adlı işletme, bir süredir bölgede ilimize özgü bu tür yiyecekleri imal ediyor. Tesislerin çok modern, hijyen ve seri üretim yaptığını söyleyen heyettekiler, işletme sahibi girişimcilere teşekkür etti ve çalışanlara hayırlı iş dileğinde bulundu. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ