Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Hayvan sevgisi aşılayan tiyatro

Hayvan sevgisi aşılayan tiyatro
  • 29.04.2017
  • 1.419 kez okundu

“Bremen Mızıkacıları” çocukları eğlendirmeye devam ediyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun hazırladığı ‘Bremen Mızıkacıları’ adlı çocuk oyunu geçtiğimiz gün Çekmece Oyun Salonu’nda Altınözü Yarseli İlkokulu Anasınıfı, Asım Gündüz Anaokulu Anasınıfı, Masal Kreş ve Montessori (Pembe Kule) Anaokulu minikleri için sahnelendi.
Derlemesini ve yönetmenliğini Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçılarından Süheyla Koçak’ın yaptığı ‘Bremen Mızıkacıları’ adlı çocuk oyununda sahiplerinin artık yaşlandıkları için işe
yaramadıkları düşüncesiyle evden kovduğu eşek, horoz, köpek ve kedinin yolda tanışıp, bir müzik grubu kurma hayaliyle, Bremen’e doğru yola çıkmaları, yolculuk esnasındaki maceraları minikler tarafından büyük beğeni ilgi ile izlendi. Sessiz dostlarımızın sokağa terk edilmemesi gerektiğini sahnedeki muhteşem performansıyla gösteren HBB Şehir Tiyatrosu ekibi, minikleri hayvan sevgisi aşılayan oyunla buluşturmanın haklı gururunu yaşadı.
Keyifli oyunun ardından minikleri çeşitli hediyelerle buluşturan HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı oyuncuları, büyükten küçüğe hitap eden oyunları il genelinde sahnelemeye devam edeceklerini bildirdi.
Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ