Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,75

HBB Mart ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi

HBB Mart ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi
  • 17.03.2020
  • 1.261 kez okundu

Yenişehir Gölü 10 Yıllığına Reyhanlı Belediyesinde

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Erzin Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adnan Özkaya başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplantıda 37 gündem maddesi ve 3 gündem dışı madde görüşüldü. Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının, Reyhanlı ilçe sınırları içerisinde bulunan Yenişehir Gölü doğal sit alanının karşılıklı mutabakatla düzenlenecek protokolle on yıllığına Reyhanlı Belediyesine devredilmesi ile Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a yetki verilmesi ile ilgili madde görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Ulaşım Dairesi Başkanlığının, EDS Projesi kapsamında Valilik, Emniyet Müdürlüğü ve Resmi Kurumlar ile Belediye Başkanlığımız arasında yapılan protokolün imzalanması hususunda Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın yetkilendirilmesi, bahse konu işin 2886 Sayılı D.İ.K. ilgili hükümleri çerçevesinde EDS sisteminin kurdurulması ve işletişmesi için Belediye Encümenine yetki verilmesi ile ilgili teklif görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Bir sonraki meclis toplantısı, 10 Nisan Cuma günü saat 15.00’te HBB Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek.
Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ