Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

HBB Personeline Eğitim

HBB Personeline Eğitim
  • 06.01.2018
  • 1.386 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) personeline yönelik mesleki eğitim seminerlerine devam ediliyor. HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen seminerlerin son durağı İskenderun oldu. Arsuz, Belen, İskenderun ve Payas’ta görevli Büyükşehir personellerine verilen Sağlık Eğitim Semineri, HBB İskenderun hizmet binasının konferans salonunda gerçekleşti.
4-9 Ocak Verem Haftası münasebetiyle düzenlenen seminer, alanında uzman hemşireler tarafından verildi. Yoğun katılımla gerçekleşen seminerde; hastalığın teşhisi, tanısı, belirtisi, korunma yolları ve tedavisi hakkında detaylı bilgi verildi.
Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Hemşire Serpil Aksakal, hastalığın solunum yoluyla bulaştığına dikkat çekerek, “Özellikle Suriye’de yaşanan savaş sonrasın artan göç, bireylerin evlerde kalabalık bir yaşam sürmelerine neden olmaktadır. Buna sağlıksız beslenme de eklenince hastalığın çoğalma ve yayılma oranı yükselmektedir” dedi.
Türkiye’nin bu hastalığı yenmiş bir ülke olduğunu da belirten Aksakal şu bilgileri verdi:
“Suriye’nin sınır komşu-su olmamız ve fazla göç almamız nedeniyle bu hastalığın yeniden toplum-da görülme risk oranı art-mıştır. Bu hastalığın tanı, korunma yolları ve tedavisi dispanserlerde ücretsiz olarak yapılmaktadır. En iyi korunma yollarından biri çocuklar için aşı, yetişkinler için ise iyi beslenme ve kesintisiz ilaç tedavisidir.” -Gökay Gökdemir-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ