Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

HBB personeline ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ eğitimi …

HBB personeline  ‘Kadına Yönelik  Şiddetle  Mücadele’ eğitimi …
  • 21.06.2018
  • 457 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iş birliği ile düzenlenen ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ‘ konulu eğitim HATMEK konferans salonunda gerçekleşti. Kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bilgi ve farkındalığın artırılması amacıyla personellere bilgi veren Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda görevli Sosyal Çalışmacı Alev Güler yaptığı sunumda; kadına yönelik şiddet, dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetin yaygınlığı, kadına yönelik şiddetin kadınlar ve çocuklar üzerindeki etkilerini anlattı.
Ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine ilişkin kanun maddelerinin; kişi, kurum ve kuruluşlara düşen yasal sorumlulukların ele alınması konusunda daha sağlam temellere dayandırılmasına yönelik düzenlenen her tür eğitime büyük önem verdiklerini belirten Güler, personellere ‘6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’ hakkında da bilgi verdi.
Kadına yönelik şiddetin artması nedeniyle toplumda farkındalık yaratmak, bilinç düzeyini arttırmak ve halka kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında gerçekleştirilen eğitim soru-cevap bölümü ile son buldu. -Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ