Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,53 / Satış: 6,56

HBB’den Nefes Veren Katkı

Sinan Seyfittinoğlu
Sinan Seyfittinoğlu
  • 17.05.2019
  • 493 kez okundu

İyi sabahlar sevgili okuyucu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, seçim öncesi Hatay’da bulunan derneklere ve spor kulüplerine yönelik çok değerli bir söz vermiş, Büyükşehir sosyal imkanları çerçevesinde zor şartlar altında yaşamlarını devam ettirmekte olan bu kulüplere maddi yardım yapacaklarını dile getirmişti.

Birçok spor kulübü ve sosyal dernek oluşumları bu güzel haberi aldığında, Büyükşehir Belediyesine istek kaydı yapmış, kiralarını dahi zaman zaman ödemekte zorluk çeken birçok dernek bu müjdeli haber ile soluk almıştı. Ve nitekim Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Doç. Dr. Lütfü Savaş bu sözünü unutmamış, söz konusu ödemeyi kulüp ve derneklerin hesabına aktarmıştır.

Sosyal belediyecilik anlayışınızı birçok farklı icraatı hayata geçirerek kamu ile paylaşabilirsiniz. Ancak Demokratik toplum geleneğimizin vazgeçilmez bir unsuru olan Sivil Toplum kuruluşlarının, bu ülke için bir can simidi olduğunu unutmamak ve onların ayakta durmasına katkı sunmak yapılacak en değerli hizmetlerden biridir. Sayın Başkan Savaş’ı bu hizmet anlayışı politikasından dolayı kutluyorum.

Bildiğim çok sayıda dernek ve kulüp, Büyükşehir Belediyesinden gelen bu para ile son derece rahatlamıştır. Kimileri bu icraatı beğenmeyebilir. Eleştirebilir. Ancak Hatay’da yaşayan birçoğumuz, sosyal yaşamımızda ilgi duyduğumuz farklı kulüp ve derneklere üye olup, buralarda sivil toplumun erdemlerini çağdaş Türkiye için hayata geçiriyoruz. Ve biliyoruz ki, bu dernekler gönüllülük esası, bağışlar, aidatlarla ayakta duruyorlar. Birbirinden değerli plan ve projelerini hayata geçirmek için kaynak, finans sıkıntısı yaşıyorlar. Başkan Savaş’ın bu ihtiyacı bilerek, ayrım yapmaksızın STK’lara verdiği destek, demokratik ve çağdaş Türkiye idealine yapılmış altın bir katkıdır.

Diliyorum ki, Büyükşehir Belediyesinin bu güzel icraatı belli periyodlarda tekrarlanır. Kuşkusuz ki özel ve özgün projeleri olan birçok dernek, önemli etkinliklerinde zaten ilk olarak Büyükşehir Belediyesinin kapısını çalıyor ve destek istiyor. Güzel projesi olan tüm bu derneklere ayrıyeten yardım yapılıyor. Ama kapısını çalmadan, özel bir talepte bulunulmadan, bu STK’ların ihtiyaçları olduğunu bilerek kendiliğinden yardım yapmak gerçekten çok şık ve güzel bir eylem.

Derler ya; Şeytan ayrıntıda gizlidir…

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş; spora, sosyal yaşama o denli güzel bir yaklaşım sergiliyor ki, bu kentin iki büyük markası olan Kadın Basketbol Takımı ile Hatayspor’u alıp parlak bir ulusal marka haline getirdi. Bu kitlesel büyük kulüplerin elini tutan Başkan Savaş, çok daha küçük, minimal kulüp ve derneklerin de en az Hatayspor ve Kadın Basketbol Takımı kadar önemli ve değerli olduğunu bize anlatmış oluyor.

Büyükşehir Belediyesinden gelen yardım ile çok sayıda kulüp ve dernek lokalinin boyandığını, ihtiyaç duyulan tadilatların ele alındığını, kiralarının rahat ödendiğini, daha cesur projeler üretmeye koyulduklarını görmek, bir gazeteci olarak beni çok sevindiriyor.

Koca bir ilin kucaklayıcı başarılı bir Belediye Başkanı olmak, “Büyük Başkan” ünvanını almak kolay değil. Bu değeri kazanmak için kimsenin aklına gelmeyen, ihmal edilmiş birçok ayrıntıda özgün politikaları hayata geçirmeniz lazım.

Teşekkürler Başkan Savaş.
İyi çalışmalar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ