Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

HDHO harıl harıl

HDHO harıl harıl
  • 19.11.2018
  • 544 kez okundu

“Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası” kutlamaları, ilimizde de Hatay Dişhekimleri Odası’nın (HDHO) düzenlediği program doğrultusunda çeşitli etkinliklerle devam ediyor. HDHO yönetici ve üyeleri, bugünlerde, toplum ve ağız sağlığı için harıl harıl bir çalışma sergiliyor.
15-24 Kasım tarihlerinde kutlanması öngörülen “Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası” ve Türkiye bilimsel dişhekimliğinin 110. Yılı kapsamında, okullarda ağız diş sağlığı eğitim çalışması yanı sıra meslektaşlara yönelik bilimsel toplantılar yapılacağı ifade edilirken, 10 gün sürecek hafta ile ilgili etkinlikler de devam ediyor. Dün bir grup diş hekimi, Armutluspor Futbol Okulu’nu ziyaret etti ve halı sahada toplanan sporculara toplum ile ağız sağlığının önemi anlatıldı.
Dişhekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin, sporculara, toplum ve ağız sağlığı konusunda taşıdıkları sorumluluğu ve görevleri hatırlattı, sunumun ardından da sporculara diş fırçası, macun ve çeşitli hediyeler dağıtıldı.
Hafta ile ilgili kutlamalar bugün ve yarın da devam ediyor. Alınan bilgiye göre, yarın Antakya İnönü Ortaokulu’nda, öğrencilere “toplum ağız diş sağlığının önemi” anlatılacak ve hediyeler dağıtılacak. Öğleden sonra ise İskenderun’da, MKÜ Dişhekimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lehiye Bolgül ile Dr. Öğretim Üyesi Oya Şeker, saat 18.30’da bilimsel bir toplantı gerçekleştirecek.
Etkinlikler, Çarşamba günü Antakya Sınav Koleji öğrencilerine sunum ve hediye dağıtımı, Perşembe günü protokol ziyaretleri, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile devam edecek.

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ