Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

HDP İl Eş Başkanları görüşü:

HDP İl Eş Başkanları görüşü:
  • 09.08.2019
  • 245 kez okundu

Savaş Öldürür, Barış Yaşatır…

HDP Hatay İl Eş Başkanları Sultan Başaran ile Kerem Nalbant, AKP Hükümetlerindeki Türkiye dış politikasının yanlışlığına vurgu yaparken, yapılan müdahalelerle, insani krizler ve yeni çatışma alanları yaratıldığını öne sürdü.
HDP İl Eş Başkanları açıklamasında şöyle denildi:
“Halklarımızı yoksullaştıran, zaten krizle cebelleşen milyonlarca yoksulu açlığa mahkûm edecek olan, toplumsal barışı ve bir arada yaşama umudunu hedef alan ve yeni göç dalgalarına neden olacak Kuzey Suriye’yi işgal girişimine karşı, barışı ve kardeşliği haykırma zamanıdır.
Türkiye’de, herhangi bir farklılığı tehdit görüp yok etmeyi amaçlayan ırkçı çizgi, bu topraklara nefret ve acı ekmekten başka hiçbir sonuç elde edememiştir. Bütün Kuzey Suriye halkları, Türkiye halklarının kardeşi, dostu, akrabasıdır. Kuzey Suriye’ye saldırıp, halkları birbirine düşürmeye kalkışanlar ve halkın boğazındaki ekmeği alıp ölüme yatıranlar, başarılı olmayacaktır.
Bu ülkede tekçi, ötekileştirici çizgiye karşı, kökü bin yılların içinde gömülü barış iradesi de mevcuttur. Bu çerçevede, coğrafyamızı ve bütün bölgeyi bir vahşetin içine sürüklemeyi amaç edinen Kuzey Suriye’ye dönük saldırı ve tehditlere karşı barışı savunuyoruz. Savaş; yoksulluktur, kaostur, ölümdür ve gözyaşıdır. Barış ise bir arada yaşam ve huzurdur.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ