Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

HDP’den seçim analizi:

HDP’den seçim analizi:
  • 09.04.2019
  • 1.170 kez okundu

Yaşam kalitesini arttıracak hamlelerin destekçisi, yanlışların muhalifiyiz…

HDP Hatay İl Eş Başkanları Sultan Başaran ile Kerem Nalbant, 31 Mart genel ve özel seçim analizlerinde bulunurken, etkileri uzun bir süre tartışılacak bir seçimin geride kaldığını, bu tartışmaların ana nedeninin ise Partilerin eşit ve adil koşullarda seçime girememeleri olduğunu savundu.
HDP açıklamasında, Parti olarak batı kentlerini kapsayan karşı stratejilerinin, AKP-MHP bloğunun HDP’ye yönelik başlatmış olduğu tasfiye sürecini boşa çıkarttığı kaydedildi ve şöyle denildi:
“Bu minvalden bakıldığında, seçime damga vuran şey stratejimiz olup, Halkların Demokratik Partisi’nin ‘kazan, kazandır’ stratejisini ne kadar yerinde olduğu görülmüş, AKP ve MHP’nin elinde bulunan başta İstanbul, Ankara, Adana, Mersin ve Antalya gibi büyük şehirlerin el değiştirmesini sağlamıştır.
31 Mart Yerel seçimlerinde, Türkiye ve dünya kamuoyunun hafızasında unutulmayacak olan, Yüksek Seçim Kurulu’nun bölgelere ve partilere göre ayrı, hukuksuz kararlarıdır. AKP ve MHP’nin tüm itirazları kabul görürken, HDP’nin şaibeler sonucu kaybettirildiği belediyelere itirazı ise kabul edilmemiştir. Bu da YSK’ya ve hukuk sistemine kara bir leke olarak kalacaktır.
AKP ve MHP, devletin tüm imkanlarını kullanmalarına rağmen, Cumhur İttifakı şahsında topluma zorbalıkla giydirmeye çalıştıkları bu gömlek dar gelmiştir. Bu seçimin kayıp edenleri; beka üzerinde korku imparatorluğu ve tek adamcılığı inşa etmeye kalkışan AKP ve MHP’dir. Seçimin kazananı; barış, kardeşlik, birlik beraberlik yaşam, hak, hukuk, adalet ve demokrasi özlemidir.
Önümüzdeki döneme dair belediyenin kimde olduğuna bakmaksızın, bu kentte yaşayan tüm yurttaşların yaşam kalitesini artıracak icatların takipçisi destekçisi olacağımızın yanında, yanlışlara da aktif muhalefet yapacağımızı kamuoyuyla paylaşırız.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ