Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,22 / Satış: 6,25
€ EURO → Alış: 6,85 / Satış: 6,88

HDP’den Sivas Katliamı Mesajı:

HDP’den Sivas Katliamı Mesajı:
  • 04.07.2019
  • 245 kez okundu

Canları Saygıyla, Hasretle Anıyoruz…

HDP İl Eş Başkanları, Sultan Başaran ile Kerem Nalbant ortak bir açıklama ile Sivas katliamını 26. yılında kınarken, açıklamada, katledilen 35 Can’ın saygıyla ve hasretle anıldığı kaydedildi.
HDP açıklamasında; 2 Temmuz günü otel yangınına seyirci kalındığı, katliamın 8 saat sürdüğü ve bütün Türkiye’nin canlı yayında yangını izlediği kaydedilerek, “Bu olay karşısında acze düşen bir hükümet, gözlerini kan bürümüş bir güruh, tekbir eşliğinde ateşi harlayan ırkçı bir kitle” yorumu yapıldı.
HDP açıklamasının sonunda şöyle denildi:
“İnsanlığa karşı işlenen suçlarda zaman aşımı uygulanamaz. Bu süreç zarfında, katliamın arka planındaki güç açığa çıkarılmadı. Asıl sorumlu olan İçişleri Bakanı, dönemin Başbakanı, ilin Valisi, Emniyet Müdürü yargı önüne çıkarılıp, hesap sorulmalıdır.
Alevi kurumları ve katledilen canların ailelerinin talebi olan ‘Madımak Utanç Müzesi’ yapılsın talebi reddedildi. Katliam faillerinden bazı şahıslar, bu ülkede Bakan ve Milletvekili seçildiler. Bizler, yaşadığımız bu topraklarda barış ve adalet sağlanıncaya kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.
Sivas katliamının 26. Yıldönümünde, bütün katliamları lanetliyor, bir daha yaşanmaması dileğiyle… Sivas’ı unutmayacağız, unutturmayacağız.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ