Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Hedef: güvenli internet

Hedef: güvenli internet
  • 09.02.2019
  • 517 kez okundu

Sümerler Ortaokulundaki öğrenci kaybı acısı unutulmadı

İlimiz Defne ilçesindeki eğitim kurumlarından Sümerler Ortaokulu’nda, ilk yarı yıl eğitim öğretim döneminde, ortaokul öğrencisi bir çocuğun internet bağımlılığı ve izlediği zararlı bir programın etkisi altında kalarak ölüme gitmesinin acısı dinmedi.
Sümerler Ortaokulu Yönetimi, internetin güvenli olmasıyla ilgili, her kişi ve kurumun üzerine düşen sorumluluğu yapması gerektiğine dikkat çekmek üzere bir etkinlik gerçekleştirdi. Okul bahçesinde, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen 5 Şubat Dünya Güvenli İnternet Günü kutlaması kapsamında, öğrencilerin, interneti sorumluluk bilinci ile güvenle kullanmalarını sağlamak ve onları İnternetin zararlarından korunmak amacıyla çeşitli bilgilendirme çalışmaları yapıldı. ‘Hep birlikte daha güvenli internete’ sloganıyla yapılan etkinliklere velilerin de katılması dikkat çekti.
Etkinlikler kapsamında, ‘Siber zorbalıkla mücadelede 10 kritik adım” başlığı altında, bilinçsiz internet kullanımından kaynaklanabilecek olumsuz örneklere dikkat çekilerek, tüm sınıflarda çeşitli videolar izlettirildi. Günümüzde bilgisayar ve internetin ne kadar önemli olduğu üzerinde durularak, çocukların internetten uzaklaştırılması yerine, bilinçli ve güvenli kullanmalarının sağlanmasının önemine vurgu yapıldı. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ