Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Hedef; “Hatay’da Tam Gün Eğitim”

Hedef; “Hatay’da Tam Gün Eğitim”
  • 16.07.2018
  • 1.792 kez okundu

Antakya’da; 121 derslik acilen bitmeli

Vali Erdal Ata, ilimizde yeni öğretim yılında tam gün eğitim uygulamasına geçme adına çalışmaların hızlandırıldığını ve inşaat devam eden dersliklerin tamamlanmasına çalışıldığın bildirdi.
Vali Erdal Ata, geçtiğimiz Cuma günü öğleden sonra Antakya ilçesi Güzelburç, Serinyol ve Kisecik Mahallelerinde yapımı devam eden okulların inşaatlarını gezerek incelemelerde bulundu.
13 Temmuz Cuma günü saat 15.00’ten itibaren gerçekleşen incelemelerde, Vali Ata, inşaat çalışmalarında gelinen nokta hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ve YİKOB yetkililerinden bilgiler aldı.
Önümüzdeki yıl tam gün eğitime geçme hedefini gerçekleştirmek amacıyla ilimizdeki derslik sayısının artırılması çalışmalarına hız verdiklerini ifade eden Vali Ata, şu açıklamayı yaptı:
“Daha müreffeh bir geleceğe ulaşmak için eğitim-öğretim ülkemiz için en öncelikli yatırım alanıdır. 12 derslikli Kisecik Ortaokulu, 24 derslikli Güzelburç Ortaokulu ve 12 derslikli Serinyol 100. Yıl İlkokulu tamamlandığında eğitim-öğretime 48 derslik kazandırmanın yanında, derslik başına düşen öğrenci sayısında 25 olan hedefimize bir adım daha yaklaşmış olacağız.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ