Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,38 / Satış: 8,41
€ EURO → Alış: 9,96 / Satış: 10,00

Hedef; turizmde kaymak!

Hedef; turizmde kaymak!
  • 14.06.2021
  • 690 kez okundu

Geçtiğimiz günlerde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yahya Coşkun’u misafir eden Altınözü ilçesinde Kaymakamlık-Belediye işbirliğiyle, tarihi eserler vitrine konuyor.

Altınözü İlçe Kaymakamı ile İlçe Belediye Başkanının el ele vererek yöredeki tarihi eserleri ön plana çıkarma çabaları, semeresini veriyor. İlçede keşfedilen tarihi eserlerin, vitrine konmak suretiyle, turizm kaymağının hedeflendiği gözleniyor.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yahya Coşkun, geçtiğimiz günlerde Altınözü ilçesine davet edildi. Altınözü Kaymakamlığı, bu ziyaretle ilgili şu bilgiyi paylaştı:
“Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yahya Coşkun, Kaymakamımız Bülent Uygur ve Belediye Başkanımız Rıfat Sarı, Fatikli Mahallemizde, Hatay Müze Müdürlüğü kontrolünde gerçekleştirilen kazı çalışmalarını yerinde inceledi.”
Bu inceleme ziyaretinin hemen sonrasında ise ilçedeki Roma Nekropili’nin vitrine alındığı gözlendi. Altınözü İlçe Belediye Başkanı Rıfat Sarı, süreçle ilgili müjdeyi şöyle verdi:
“Hatay, yeni bir turizm destinasyonuna kavuşuyor. Hatay Valimiz Rahmi Doğan’ının katkılarıyla, Altınözü Roma Nekropolü Projesi, Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından onaylandı. Altınözü Roma Nekropolü Projesi sayesinde, Altınözü ilçemiz, önemli bir turizm merkezi haline gelecektir.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ