Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Hedefimiz; etkin denetimlerle ürün kalitesinin artırılması

Hedefimiz;  etkin denetimlerle  ürün kalitesinin artırılması
  • 26.01.2018
  • 916 kez okundu

Tarım Müdürlüğü koordinasyon toplantısında geçen yılın faaliyetleri aktarıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi, 2017 yılı faaliyetleri aktarıldı, 2018 hedefleri anlatıldı. Toplantı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Andiç başkanlığında, Müdür Yardımcıları, İlçe Müdürleri ve Şube Müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Toplantı programının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Mehmet Andiç; hayatın yaşamsal öneme haiz her alanına dokunan bir sektörün önemli bir temsilcisi olan kurumlarının çalışanları olarak gereken sorumluluğu ve ciddiyeti göstererek, kendilerinden beklenen çalışma disiplini, bütünlüğü ve verimliliği göstermek durumunda olduklarını söyledi.
En önemli görevleri arasında tarımsal desteklemeler, hayvan sağlığı çalışmaları ve gıda denetimleri olduğunu belirten Andiç, bu çalışmaların planlı ve bir program dahilinde olması gerektiğini, ölçülebilir performans hedeflerinin belirlenerek izleme ve değerlendirme toplantıları ile takip edildiğini, başarılı ve başarısız çalışmaların belirlendiği, yetersiz kalınan çalışmalardaki sorunların tespitini ve gerekli önlemler alınması gerektiğini sözlerine ekledi.
2018 yılında etkin denetim yapılarak bitkisel, hayvansal ve gıda işletmelerinin ürettiği ürünlerin kalitesinin artırılmasının hedeflendiğine değinen Andiç, ayrıca denetlenen tüm sektörlerde kayıt dışılığın tamamen bitirileceğini ifade etti. Mera ıslah ve işgallerin önlenmesi, buzağı ölümleri, organik-iyi tarımın daha da artırılması, çalışma huzurunun bozulmaması, hayvanların küpelenmesi çalışmalarında da hızlı hareket edilerek taleplerin en fazla 15 gün içinde sonuçlandırılacağını söyleyen Andiç, eksik kaldıkları hususlarda bu yıl daha fazla çalışacaklarını dile getirdi. .
Koordinasyon toplantısında şube müdürleri tarafından, 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilen çalışmaların sunumu gerçekleştirildi.-Mehmet ÖZGÜN-

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ