Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

Hem düşündürdü

Hem düşündürdü
  • 02.04.2018
  • 741 kez okundu

Hem keyiflendirdi

“Gençler, bir üniversiteyi ‘üniversite’ yapan onun adı değil, içindeki öğrencilerdir” diyen Yazar Erdal Demirkıran’ın İSTE’li gençlere mesajı, “Pes etmeden, insanlara bir şeyler kanıtlamak zorunda olmadığınızı bilerek hareket edin” oldu.

54. Kütüphane Haftası kapsamında İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) düzenlenen son etkinliğin misafiri, “Sadece Aptallar 8 Saat Uyur”, “Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım”, “Kafa” gibi ünlü kitapların yazarı Erdal Demirkıran oldu. Vize sınavları öncesi öğrencilerine moral ve motivasyon sağlamak amacıyla gerçekleşen söyleşide konuşan ve oldukça ilgiyle dinlenen Erdal Demirkıran, “Biz, dünyada görebileceğiniz en akıllı insanlarız. Pratik zekâlıyız, her konuda farklı bir şeyler düşünebiliriz. Bildiğiniz gibi ben dünyanın en akıllı insanıyım. Peki, ben neden dünyanın en akıllı insanıyım? Çünkü küçükken çok pısırık bir çocuktum. Fakat baktım ki insanlar bu şekilde beni dikkate almıyorlar ve böyle giderse de almayacaklarını fark ettim ve değişmeye karar verdim. O gün,’ben dünyanın en zeki insanıyım’ dedim. Çevremdeki herkes başta annem ve babam olmak üzere ‘deli’ muamelesi yaptılar. Pes etmeden, insanlara bir şeyler kanıtlamak zorunda olmadığımı bilerek hareket ettiğimde doğru yolda olduğumu anladım” dedi.
-KENDİNİZE İNANIN-
Konuşmasında, “Kendinize inandığınız zaman, birileri aksini ispatlayana kadar en iyisinin siz olduğunu unutmayın” diyen Demirkıran, şöyle devam etti:
“Gençler, bir üniversiteyi ‘üniversite’ yapan onun adı değil, içindeki öğrencilerdir. Bir üniversiteden birkaç başarılı isim çıkınca, o üniversite dünyanın en başarılı üniversitelerinden biri gibi görülüyor. Siz üniversitenizden mezun olduktan sonra çıktığınızda başarılı işlere imza atarsanız, üniversiteniz de başarılı olmuş olur. Şimdi kendinize, ‘ben dünyanın en iyi inşaat mühendisiyim’, ‘ben dünyanın en iyi petrol mühendisiyim’ deyin ve 15 Mart 2030 tarihinde saat 10.27’de dünya barışını sağlayacak nitelikte biri olacağınıza söz verin ve o gün İstanbul’da düzenlenecek olan Uluslararası Barış Konferansı’nda buluşmak dileğiyle…”
Söyleşi sonrası katılımcıların sorularını yanıtlayan Yazar Erdal Demirkıran, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirip kitaplarını imzaladı. -Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ