Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

Hem tarihiydi… Hem de önemli…

Hem tarihiydi… Hem de önemli…
  • 18.11.2019
  • 713 kez okundu

Kongre sonucunda şekillenen listeye yönelik eleştirilerin olabileceğini ifade eden Çalışkan, “Ancak bu işlerin, kırgınlıkların dile getirileceği yerler; uluorta meydanlar, sosyal medya alanları değil” dedi.

Geride kalan Saadet Partisi 7’nci Olağan Büyük Kongresi’ni değerlendiren, Hatay siyasetinin önemli ismi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, yeni oluşan GİK (Genel İdare Kurulu) listesinde pek çok meslek erbabı yanı sıra eski Bakanlar ve Milletvekilleri, akademisyenler ve kanaat önderi şahsiyetlerin yer aldığını söyledi, bunun da Parti’nin daha geniş kitlelere ulaşması ve büyümesi adına önemli olduğunu ifade etti.
Büyük Kongre’yi ‘tarihi bir gün’ olarak niteleyen ve yeniden GİK’e girme başarısı gösteren Çalışkan, şu tespiti yaptı:
“Niyet okumak işimiz değildir. Ancak görünen köy de kılavuz istemez. Kongrenin etkisiyledir ki, korku bacayı sardı, aylardır kimsenin gündeminde olmayan hastane fotoğrafları bir anda servis edildi! Saadet’in, zeminini sağlam temellere oturtmak üzere gerçekleştirdiği kongreyle, geleceğin provası gerçekleşmiş oldu. İçe ve dışa dönük mesajlar ile partinin genel dinamizmine ciddi katkılar sağlandı. Ayrıca genel merkez binası ile ilgili yaşanan sancılı süreçten ne kadar güçlenerek çıktığını da göstermiş oldu. ‘Parti çöküşe geçecek’ diye ellerini ovuşturanların da hayalleri suya düştü.
Kongre, parti içi dinamikler/teşkilat açısından hoş bir hava doğurduğu kadar, tatmin edici bir netice de verdi. Aynı ideal ve heyecanla, genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle, yediden yetmişe her kesimden insanın tecrübe ve dinamizmini birleştirmeyi başarma gayretini gösterdi. Tabii ki listede eksiklikler olabilir, listeyi beğenmeyenler olabilir. Ancak bu işlerin, kırgınlıkların dile getirileceği yerler; uluorta meydanlar, sosyal medya alanları değildir. Bu tür davranışlar, listenin haklılığını ortaya koyar.”
ESKİ AKP’Lİ-
AK Partili eski Bakan İdris Naim Şahin’in Saadet Partisi yönetimine girmesini de değerlendiren Çalışkan, “Eski İçişleri Bakanı Sayın İdris Naim Şahin’in Ak Parti içerisindeki geçmiş rolünü düşündüğümüzde, bunun, Saadet’in geldiği nokta açısından değeri daha iyi anlaşılacaktır” dedi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ