Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,29 / Satış: 7,32

Hep Kitap Okudular

Hep Kitap Okudular
  • 04.04.2018
  • 802 kez okundu

TED’li öğrenciler, teknolojiden uzak günde kitap okudu, spor yaptı, kahkahalarla neşeli bir gece geçirdi.

Kitap dostu TED Hatay Koleji 4. Sınıf öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde, kitapların kokusu içinde okulun kütüphanesinde bir gece geçirdiler.
Çocuk Kitapları Yazarı Nilay Yılmaz ile Hikaye Dramalaştırma Atölyesi ile başlayan etkinlik, günümüz teknolojilerinden uzak bir gecede ve nostaljik çocuk oyunları oynanarak devam etti. Harcadıkları enerjiyi akşam yemeği ile geri kazanıp, ardından da sessiz okuma yaparak dinlenme fırsatı yakalayan öğrenciler, gecenin karanlığındaki neşeli kahkahaları, heyecanlı koşuşturmaları eşliğinde Masal Avı adlı etkinliği gerçekleştirdiler.
TED Hatay Koleji Drama Eğitmeni eşliğinde “Masal Canlandırma”, Müzik Öğretmeni eşliğinde “Eğlenceli Melodiler” etkinliklerinin ardından, Karagöz ile Hacivat, TED Hatay Koleji’ne misafir olarak geceye renk kattı. Öğrencilerin çoğunun ilk kez ailesinden ayrı kaldığı etkinlikte, gece, uyku tulumlarını hazırlama ve yatışa hazırlık kısmı ile son buldu.
Gecenin sabahına spor ile başlayan, daha sonra da kamp eş-yalarını toplayarak aileleri ile bulu-şan kitap dostu öğrenciler, biriktirdikleri anılar eşliğinde evlerine doğru yola koyuldular. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ