Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,49 / Satış: 7,52
€ EURO → Alış: 9,04 / Satış: 9,08

Herkes Korktu!

Herkes Korktu!
  • 07.09.2020
  • 429 kez okundu

İskenderun Deniz Alayı civarındaki enerji hatları koparken, patlamalar oldu, alevler çıktı, yangın tehlikesi yaşandı, halk korkuya kapıldı.

Türkiye genelinde olduğu gibi, ilimizde de geçtiğimiz hafta boyunca yaşanan yüksek dereceli hava sıcaklıkları, zaman zaman tıkanan şehir içi trafiğe rahatlık getirdi. Vatandaşlar gün boyu evlerinden dışarı çıkamadı, birçok kişi de aracıyla seyir yapmak istemeyince, kaldırımlar da yollar da boş kaldı. Antakya ve Defne’de, geçtiğimiz hafta 4-5 gün boyunca, şehir içi trafikte yoğunluk ve karmaşsa yaşanmadı. İlimizin, özellikle Defne ile Antakya ilçelerinde yaşanan trafik sıkıntısına çözüm olarak, ilimizde Vali ve Emniyet Müdürünün talimatları çerçevesinde trafik teşkilatının hummalı bir çalışma içinde olduğu biliniyor.
Vali Rahmi Doğan, Hatay’da yaşanan trafik sorununa el atarken, İl Emniyet Müdürü ve Trafik Şube Müdürüyle sık sık toplantılar gerçekleştirdi, şehrin trafik sorununun çözümü için talimatlar verdi. Toplantının ardından, Antakya ve Defne’de trafik polislerinin denetimleri sıklaştırdığı ve trafik yoğunluğunun yaşandığı yerlerde görev aldıkları görüldü.
Vali Rahmi Doğan, il merkezindeki araç yoğunluğu, otopark sıkıntıları, trafik akışında yaşanan sorunlar ve vatandaşların bu konulardaki şikâyetlerine yönelik çözüm alternatifleri oluşturmak amacı ile trafik konularını zaman zaman masaya yatırmasıyla biliniyor. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ