Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

Herkesi Kucaklamak, Antakya’ya Hizmet…

Herkesi Kucaklamak, Antakya’ya Hizmet…
  • 16.11.2018
  • 997 kez okundu

Gazeteci Mithat Kalaycıoğlu, Antakya Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığı gerekçesini anlattı.

Antakyalı Gazeteci Mithat Kalaycıoğlu, CHP Antakya Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığı ile ilgili açıklamasında, herkesi kucaklayan bir anlayış içerisinde Antakya’ya hizmet adına bu yola çıktığını bildirdi.
Yazlı açıklamasında, geçmişte; Meclis Üyesi, Gazeteci ve Halk Oyunları Uzmanı olarak ilimize yaptığı katkıları birçok kişinin bildiğini hatırlatan Mithat Kalaycıoğlu, 23 yılı aşkın bir süredir büyük bir onurla ve şevkle gazetecilik mesleğini sürdürmenin heyecan ve kıvancını yaşadığının da bildirdi.
Yazılı açıklamasında, görev yaptığı gazetelerde, hep kente katkı sağlayacak haberlere imza atarak, yaşadığımız kenti güzelleştirmenin mücadelesini verdiğinin altını çizen Gazeteci Mithat Kalaycıoğlu şunları söyledi:
“Ben yaşadığım kenti çok seviyorum. Türkiye’yi çok gezen biri olarak, hiçbir yere nasip olmayan, tüm özelliklere sahip Antakya’mızın kıymetini bilmiyoruz ve tanıtımını yapamıyoruz.
Dünya Kenti Antakya’yı sadece birkaç yönü ile tanıtmanın büyük bir eksiklik olduğunu düşünüyorum.
İşte bu yüzden de, çevremden aldığım olumlu sonuçlar neticesinde Antakya’ya hizmet etmek adına bu yola çıktım. Ben bunu iki kez başardığıma inanıyorum. Şimdi sizlerin de desteğiyle bir kez daha yaşadığım kente hizmet etmek için yola çıktım.
Bilindiği üzere, daha önce iki dönem Antakya Belediyesi Meclis üyeliği görevini başarıyla yürüttüğüme inanmaktayım. Bu nedenle, bir kez daha Antakya Belediye Meclis üyeliğine aday adayı oldum. Amacım, belediyecilikte rutin görevlerin yanı sıra, kentin kültür ve sanat alanındaki faaliyetlerine yeni bir bakış açısı getirmek. 45 yıllık halk bilimi araştırmacısıyım ve bu çalışmaları, Hatay’ın her yönünü içeren Hatay Halk Bilimi adlı dört kitapta yayınladım. Bu konudaki deneyimlerimi kentin gelişimi adına kullanmak istiyorum. Hizmet ve temsil anlamında yola çıktım.
Belediye Meclis üyelerinin de Belediye Başkanı gibi sorgulanması gerektiğine inanıyorum. Belediye Meclis üyeleri, yerel demokrasi açısından son derece önemli bir işleve sahiptir. Belediye Meclisi, belediyenin karar organıdır.
Yerel seçimlere yaklaştığımız şu günlerde, genellikle Belediye Başkanları’nın hizmet performansı sorgulanırken, aynı seçimle beş yıllığına göreve gelmiş olan ve kent halkının pek de tanımadığı Belediye Meclis üyelerinin, seçildikleri kent için neler yaptığı hemen hemen hiç gündeme gelmez. Oysa seçmenler, seçtikleri belediye meclis üyeleri ile o kentin sorunlarının çözülmesini ve kentlerinin daha yaşanabilir olmasını istemektedirler. Peki, Belediye Meclis üyeleri, seçildikten sonra o kent adına ne yapmaktadır? O kentin sağlıklı ve yaşanabilir olması yönünde nasıl bir faaliyette bulunmaktadır? İşte bütün bunların sorgulanması gerekiyor.
Belediye Meclis üyeliği, sadece meclis toplantılarına katılıp, el kaldırıp indirmekten ya da bir etiketten ibaret değildir. Meclis üyeleri, şehirdeki her konuyu araştırmalı ve her konudan haberdar olmalı, yerel demokrasinin önemli bir parçası oldukları bilinci ile hareket etmelidirler. 23 yıllık gazetecilik geçmişimle edindiğim deneyimlerimin bu konuda faydalı olacağına inanıyorum.
Partilerde kıran kırana savaşa neden olan Belediye Meclisi üye listelerinin açıklanmasıyla başlayan tartışmalar, yapılan bir seçimden yapılacak diğer seçime kadar hep sürer. Sanırım bundan sonra da sürecektir. Ben daha önce de iki kez Meclis üyesi olarak Antakya Belediye Meclisi’nde görev aldım. Bilgi birikimim ve araştırmamla bir kez daha bu göreve talibim. Seçimden çıkacak her türlü sonuca saygı duyacağım. Ama seçilirsem de, öncelikle halkım için çalışacağımın sözünü veriyorum. Kentimizin gelişimine katkı verecek her çalışmayı da desteklerim. Antakya’nın gelişmesine ve güzelleşmesine katkı sunacak her projeyi de onaylarım. Doğduğum ve büyüdüğüm kente hizmet etmek istiyorum. Halkımıza hak ettiği hizmeti vermek için yola çıkıyorum.
Bu geniş alana hizmet üretmek için yeterli bilgi birikimi, tecrübede olduğumu düşünüyorum. Daha önceki meclis üyeliği görevi dönemlerinde nasıl bir anlayış sergilediğimi herkes biliyor. Her kesimi kucaklayan sosyal yapımız ile Antakya’ya hizmet etmek için meclis üyeliği aday adaylığımı açıklıyorum.”
Kalaycıoğlu açıklamasının sonunda da şu mesajı verdi:
“Yaşanabilir bir Antakya’nın mücadelesi için tüm hemşehrilerimin desteğini istiyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ