Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Hibe Bütçe 178.000 Euro…

Hibe Bütçe 178.000 Euro…
  • 17.12.2020
  • 3.918 kez okundu

İskenderun MTAL, “Safe Job Future” Projesi’ni imzaladı

İlimiz İskenderun ilçesindeki meslek okullarından, İskenderun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin “AR-GE Okulu” ünvanını elde etmesinden sonra, okuldaki faaliyetlerin devam etmekte olduğu kaydedilerek, “Safe Job, Safe Future Proje Sözleşmesi İmzalandı” açıklaması yapıldı.
Okuldan yapılan açıklamada şu bilgilendirmede bulunuldu:
“İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında hazırlamış olduğu 178.000,00 € bütçeli Safe Job, Safe Future isimli projesi kabul edilmiştir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı – AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı ile proje sözleşmesi imzalanmıştır. Proje Eş-başvuru sahipleri; İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, İskenderun Özçelik-iş Sendikası olmakla birlikte, proje kapsamında belirlenen işletmelerde iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, okul öğretmenleri ve işletme yetkililerinin de aralarında bulunacağı 16 kişiyle yapılacaktır. Proje sonunda, İSG Kültürü konulu el kitapçığı ve dijital içerik hazırlanarak, ilgili paydaşlara ulaştırılacaktır.
Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü desteği ile akreditasyonu gerçekleştirilecek olan iş hijyeni ölçüm, test ve analiz laboratuvarı, Bakanlığımızın bölgedeki ilk ve tek iş İSG test ve analiz laboratuvarı olacaktır.
Proje sonrası süreçte, Hatay başta olmak üzere, Akdeniz Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde faaliyetini sürdürecek, Bakanlığımız adına iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı kapsamında çalışma ortamındaki kişisel maruziyetler ile çalışma ortamına yönelik fiziksel, kimyasal ve biyolojik etkenlerle ilgili iş hijyeni ölçüm, test ve analizini gerçekleştirmeye devam edecektir.
Projede, başta Proje Koordinatörü Kerem Deveci olmak üzere, emeği geçen tüm personele katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ