Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Hibrit Fuarı Kasım’da

Hibrit Fuarı Kasım’da
  • 26.06.2020
  • 353 kez okundu

Hatay, Süs Bitkileri ile katılıyor…

Yıllık ortalama 6 milyar liralık üretim gerçekleştiren yerli süs bitkileri üreticileri, Kasım’daki hibrit buluşmayı bekliyor.

Aralarında Hatay’ın da olduğu yerli süs bitkileri üreticileri, yeni siparişlerin ve satışların arttığı Sonbahar dönemine odaklandı. Doğrudan 100 bin, dolaylı yoldan 500 bin kişilik istihdamıyla yılda ortalama 6 milyar liralık üretim gerçekleştiren sektör, yeni ihracat hikayeleri yazmak için, 12-14 Kasım 2020 tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde düzenlenecek olan ve bu yıl ilk kez Hibrit Fuar olarak kurgulanan The Flower And Plant Show’da bir araya gelmeye hazırlanıyor.
Hataylı Üreticiler, Fuarda Buluşacak
Tarsus Turkey ile 5 bin üreticinin sesi olan Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği’nin (SÜSBİR) işbirliği ve Peyzaj Mimarları Odası desteğiyla düzenlenen The Flower and Plant Show, sektörünün ilk hibrit fuarı olacak. İhracat yapılan her alanda olduğu gibi, süs bitkileri ve peyzaj sektörünün de yeni dış ticaret kanallarına her zaman ihtiyaç duyduğunu söyleyen Tarsus Turkey Fuar Direktörü Mustafa Gültekin Gökgül, “Kasım ayındaki fuarımızda binlerce ziyaretçiyi ağırlayacağız. Bununla beraber, fuar kapsamında bu yıl ilk kez uygulayacağımız Online B2B programıyla da, ziyaretçi olmak isteyip de farklı nedenlerden ötürü İstanbul’a gelemeyen yurt içi ve yurt dışından satın almacıları katılımcı firmalarımızla dijital ortamda buluşturacağız. Bu sayede tüm paydaşlarımıza, beklentilerinin de üzerinde ticaret fırsatları sunabilmeyi hedefliyoruz” dedi.
Aralarında Hatay’ın da olduğu yerli süs bitkileri üreticileri, yeni siparişlerin ve satışların arttığı sonbahar dönemine odaklandı. Doğrudan 100 bin, dolaylı yoldan 500 bin kişilik istihdamıyla yılda ortalama 6 milyar liralık üretim gerçekleştiren sektör, yeni ihracat hikayeleri yazmak için 12-14 Kasım 2020 tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde düzenlenecek olan ve bu yıl ilk kez Hibrit Fuar olarak kurgulanan The Flower And Plant Show’da bir araya gelmeye hazırlanıyor.
Tarsus Turkey Fuar Direktörü Mustafa Gültekin Gökgül, Hibrit Fuarı’nın, süs bitkileri ihracatına yepyeni bir ivme kazandıracağını bildirdi ve şunları kaydetti:
“30 bin metrekare sergileme alanına sahip The Flower And Plant Show’da, iç ve dış mekân süs bitkilerinden çiçek ve çiçekçilik malzemelerine, fide ve tohumlardan dikey bahçe uygulamalarına, egzotik ağaçlardan milli bitkilere, sulama ekipmanlarından bahçe malzemelerine kadar pek çok ürün, peyzaj proje ve uygulamaları ile bir arada sergilenecek.”  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ