Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,78 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,44 / Satış: 6,46

Hiç bir şikayetimiz yok

Hiç bir şikayetimiz yok
  • 18.01.2018
  • 1.129 kez okundu

Samandağ Belediyesi, yürüyüşle ilgili iddiaları yalanladı…17

Bazı basın organları ile sosyal medyada yer alan “Samandağ Belediyesi’ni protesto eden 22 kişiye dava açıldı” başlıklı haberle ilgili olarak Samandağ Belediyesi’nin hiçbir şikayetinin olmadığı belirtildi. Samandağ Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:
“16 Ocak 2018 tarihinde Mezopotamyaajansi.org adlı web sayfasında yayınlanan, ‘Samandağ Belediyesini protesto eden 22 kişiye dava açıldı’ başlıklı haber metni üzerine kamuoyuna doğru bilgi verme sorumluluğumuz gereği açıklama ihtiyacı doğmuştur.
29 Şubat 2106 tarihinde gerçekleşen yürüyüş ve basın açıklamasına katılan 22 kişi ve bir gazeteciye yönelik herhangi bir şikayetimiz söz konusu değildir Anılan dava, res’en (kendiğilinden ) savcılığın yürüttüğü soruşturma sonucu açılan bir davadır.
Samandağ Belediyesi’nin bu hususta herhangi bir şikâyeti veya takibi bulunamamaktadır. Bu dava ile ilgili adli mercilerin talebi üzerine katılımımız söz konusu olursa da, yürüyüş ve basın açıklamasına katılan 22 kişi ve bir gazeteciye şikayetçi olmayacağımızı şimdiden bildiririz.
Bizler; katılımcı, özgürlükçü, sosyal demokratik düzeni destekleyen bir anlayışla çalışıyoruz. Bu anlamda da şiddet ve hakaret içermeyen protesto ve yürüyüşleri demokratik bir hak olarak görmekteyiz. Demokratik eylemlere ve yürüyüşlere katılan vatandaşlarımızı şikayetimiz söz konusu olamaz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ