Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,26 / Satış: 9,30
€ EURO → Alış: 10,73 / Satış: 10,77

Hikmet Çinçin…

Hikmet Çinçin…
  • 21.09.2021
  • 376 kez okundu

Vakıf İşhanı’nın YEŞİL ALAN olmasıyla ilgili projenin unutturulmaya çalışıldığını öne sürdü ve 2 Belediyeye de gönderme yaptı:

Paranız yoksa Ulu Cami önünde sizin için dileniriz!

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya’nın Saray Caddesi girişindeki Vakıf İşhanı yerinin yeşil alan olmasıyla ilgili protokolün aylar öncesinden imzalandığını, ancak kamuoyuna açıklanmadığını kaydederek, protokole imza atan Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Antakya Belediyesi’ne göndermede bulundu ve “Eğer paranız yoksa, ATSO olarak Ulucami kapısı önünde stant kurarak para dilenmeye hazırız” mesajı verdi.
ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Vakıf İşhanı yerinin yeşil alana dönüştürülmesi için Vali Rahmi Doğan başkanlığında yapılan toplantıda imzalanan protokolün kamuoyundan gizlendiğini kaydederek, bu protokolü resmi yazı ile Hatay Valiliği’nden, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden, Antakya Belediyesi’nden ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden istediklerini bildirdi.
Bu protokolün neden Antakya kamuoyundan gizlendiğini soran ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, şunları söyledi:
“Bu Protokolün gizli bir özelliği mi var? Yeşil alan için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı 27 Milyon TL, Antakya Belediyesi de 7 Milyon TL taahhüt etti. Bu taahhüt, kamuoyuna da açıklandı. Bu iki kurum bu parayı ödeyemiyorsa, biz, ATSO önderliğinde Ulu Cami kapısı önünde kuracağımız bir stant ile bu parayı toplamaya hazırız.” -Cemil Yıldız

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ