Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,75 / Satış: 7,79

Hırvatistan’a Erasmus Yolculuğu

Hırvatistan’a Erasmus Yolculuğu
  • 07.03.2020
  • 3.713 kez okundu

Erasmus+ Health to Meet You Projesi Öğretmen ve Öğrencileri Hırvatistan’da…

Defne ilçesi Sümerler Mahallesi’ndeki eğitim kurumlarından Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi tarafından yürütülen Erasmus+ KA229 (2019-2021) “Health to Meet You” Projesi’nin C2 Öğrenci Hareketliliği, 23-29 Şubat tarihleri arasında Hırvatistan’ın Pozega kentinde gerçekleşti. Projenin ilk öğrenci hareketliliğine; Koordinatör-Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mustafa Akıncı, İngilizce Öğretmeni Mehmet Susam ve öğrencilerden Deniz Çapar, Lina Eskiocak, Barış Köse ve Eylül Bahçeci katıldı.
Necmi Asfuroğlu öğretmen ve öğrencilerinin, Hırvatistan “Erasmus” yolculuğu görüşmeleri ile ilgili izlenim ve değerlendirme şöyle:
“Hırvatistan hareketliliğinde; Türkiye, İspanya, Çekya, Letonya ve Avusturya’dan toplam 44 öğrenci ve öğretmen yer almıştır. Haftanın açılışı, katılımcıların gruplar halinde, Hırvat öğrenciler eşliğinde okul turu ile başlamıştır. Bu kısa turda sınıflar, laboratuvarlar, kütüphane, okul müzesi, konferans salonu, Gökyüzü Gözlem Evi gibi çeşitli okul birimleri incelenmiştir.
Bu buluşmada, katılımcı öğrenciler, “Ekran Kullanımı” ve “Teknolojinin insan sağlığına verdiği zararlar” üzerine yapmış oldukları çalışma, sunum, etkinlik ve araştırma sonuçlarını, farklı atölye ve sunularla paylamışlardır. Öğrencilerimiz de Bilgisayar Bilimi, İngilizce ve Biyoloji Derslerini kapsayan “Teknoloji Bağımlılığı”, “Ekran Kullanımı ve Sonuçları”, “Mobil Cihazların İnsan Bedenine Verdiği Zararlar” ile ilgili drama, simülasyon, soru-cevap, beyin fırtınası, sunu gösterimi gibi yöntemleri içeren performans çalışmalarını katılımcılara başarılı bir şekilde sunmuşlardır. Ev sahibi Hırvat öğrenciler ise “21. Yüzyılda Sağlık Kavramı”, “Laboratuvar çalışması – Çeşitli mobil cihazların testi” ve “Okul projelerinin sunumları (robotik, biyoloji, teknoloji) gibi konularda çeşitli atölye ve sunumlar gerçekleştirmişlerdir.
Program kapsamında; Pozega Diocesan Müzesi, Pozega Baron Trenk Müzesi, Ruđer Bošković Enstitüsü, Zagreb, Zagreb Üniversitesi Doğa Bilimleri ve Matematik Fakültesi, Lipik kenti, Lipik Özel Meditasyon ve Rehabilitasyon Merkezi gezileri yapılmıştır.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ