Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,29 / Satış: 7,32

Hizmetçi Ailesi Örnek…

Hizmetçi Ailesi Örnek…
  • 23.04.2019
  • 1.144 kez okundu

Beyin ölümü gerçekleşen evlatlarının organlarını bağışladı. Kalp, Veli Çelik adlı kişiye nakledildi.Yaşanan olaydan dolayı duygulanan Ali Nurlu da organlarını bağışladı.

Defne ilçesi Aknehir Mahallesi sakini olarak KKTC’de işçi olarak çalışan Gazi Hizmetçi adlı genç, geçtiğimiz günlerde geçirdiği iş kazası sonucu beyin kanaması geçirmiş ve hayatını kaybetmişti.
Yüksekten bir noktadan yere kafa üstü düşmesi sonucu beyin kanaması geçiren 41 yaşlarındaki Gazi Hizmetçi’nin beyin ölümü yapılan tüm müdahalelere rağmen gerçekleşince, ailesi, ani bir kararla evlatlarının organlarını bağışladı. Alınan bu kararın ardından, Gazi Hizmetçi’nin kalbi, Veli Çelik adlı kişiye nakledildi.
Bu konuyu izleyen Toplum Gönüllüleri Derneği Başkanı Ali Nurlu, olaydan etkilenirken, organlarını bağışlama kararı aldı. Ali Nurlu, etkilendiği olayla ilgili değerlendirme ve yorumunda ise şöyle dedi:
“O ölmedi, onlarca insanda yaşıyor. Toplum için acı kayıp, ama insanlık için büyük umut. Köyünde çok sevilen ve Aknehir Mahallesi’nin iyilik meleği olan Gazi Hizmetçi isimli kardeşimizi çok erken bir yaşta, henüz hayatının baharında iken, Kıbrıs’ta geçirdiği beyin kanaması sonucu cennetin sonsuzluğuna uğurladık. Beyin ölümü gerçekleşen Gazi kardeşimizin ağabeyleri olan ‘Ali ve Faysal Hizmetçi, çok hızlı bir kararla, organ nakli bekleyen yüzlerce insanımıza umut olmak amacıyla onun organlarını bağışladılar ve ilk olarak, kalp, başarılı bir ameliyatla 49 yaşındaki Veli Çelik’e nakledildi. Gazi kardeşimizin kalbi, artık başkasının bedeninde can buldu. Gazi kardeşimizin diğer organları, umutsuzca yıllardır organ nakli bekleyen onlarca hasta insanımızın bedeninde çok yakında can bulacak. Tüm insanlığa örnek olan bu davranışı kutluyoruz.
Allah rahmet eylesin. Mekanın cennet olsun. Gökyüzündeki yıldızlar ve melekler cennette baş yoldaşın olsun. Cennette ışıklar içinde uyu, yeryüzünün iyilik meleği. Alla yırham ruhak. Ölmek, Tanrımın takdiri. Bir gün Ali Nurlu olarak ben de hasbel kader ölürsem, tüm organlarımın, organ nakli bekleyen hastalara verilmesini can-ı gönülden isterim. Vasiyetimdir… Organlarım toprakta çürüyeceğine, başka bedenlerde can bulsunlar. Onlara can vereyim. Onlara umut olayım. Bu dünyadaki en büyük insanlık, başkalarına umut olmaktır.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ