Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Hizmetin kalitesi ‘TESCİLLENDİ’

Hizmetin kalitesi ‘TESCİLLENDİ’
  • 18.04.2018
  • 1.375 kez okundu

AVİS Antakya’ya ‘BÜYÜK ÖDÜL’

Türkiye’de Otokoç Otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren, araç kiralama sektörünün öncü markası Avis’in Antakya Office Müdürü Rasim Günay, ‘YILIN BAYİSİ’ alanında aldıkları ödülün kendileri için hizmet çıtasını daha da yükselttiğini söylerken net bir mesaj verdi, “AVİS’le çalışın, güvenli sürün…”

Araç kiralama sektöründe ‘müşteri memnuniyetini’ ön planda tutan şirket politikaları ve açılımlarıyla dikkat çeken AVİS, Türkiye geneline yayılan 70 bayisi arasında birçok kategoride olmak üzere bir değerlendirme yaptı ve dereceye giren bayilerini ödüllendirdi. Hilton İstanbul Bomonti Otel’de düzenlenen ödül gecesinin Hatay adına gurur veren sahnesi ise AVİS Antakya adına yaşandı.
-ÇITAYI YÜKSELTTİK-
3 Nisan’da İstanbul’da gerçekleşen bu önemli gecede, Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir ve Otokoç Otomotiv Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici’nin elinden ‘YILIN BAYİSİ’ kategorisinde ödül aldıklarını söyleyen ve bu ödülün kendileri açısından çıtayı çok daha yukarıya taşıdığına işaret eden Avis Antakya Ofis Müdürü Rasim Günay (35) şunları söyledi:
“Bu tören, her yıl Nisan ayı içinde, bayilere yönelik ‘hizmeti ve müşteri memnuniyetini daha iyiye getirme adına’ düzenlenen bir tören. Avis, bilindiği gibi, Otokoç’un, bayilik ya da Franchise verdiği önemli bir ‘araç kiralama’ markası. Otokoç’un buradaki hedefi; tüm bayileri ile beraber kurumsal olarak tek ses olabilmek, bunu yaparken de, müşteri ve hizmet memnuniyeti bazında, tüm yıl yaptıkları çalışmalar kapsamında bayileri ‘en iyiler’ bazında ödüllendirmek, ayrıca ‘bir sonraki yıl daha neler yapabiliriz’ başlığında bilgilendirmek ve tabi çalışanları da bu anlamda motive etmek…
Bu törende ödüller birkaç kategoride verildi. Mesela ‘müşteri memnuniyeti’ için ayrı bir ödül ya da ‘yüksek ciro’ yapanlara ayrı bir ödül… Tabi ’15 yıllık’ ya da ’20 yıllık’ bayiler için de ödüller yer aldı. Ancak bizlerin Antakya Avis adına aldığı ‘YILIN BAYİSİ’ ödülü, tüm bunlardan çok ayrı bir ödül. Yani hem müşteri memnuniyetinde, hem ciroda, hem büyüme oranlarında ve hedeflerinde en yüksek dereceye sahip olana ‘YILIN BAYİSİ’ ödülü veriliyor. Bu anlamda aldığımız bu ödül bizler için hem çok anlamlı hem çok önemli.”
-HEM TİCARİ HEM MANEVİ-
7 senedir bu sektörde çalışan biri olarak, aldıkları ödülün kendileri için önemine de işaret eden Antakya Avis Ofis Müdürü Rasim Günay, şöyle konuştu:
“Bu ödülün, müşterilerimiz bazında bizi getirdiği ve taşıdığı nokta açısından ciddi anlamda ticari bir değeri var. Ama manevi değerini de asla es geçmiyorum. Çalıştığım zamanın ve beraber çalıştığım personelin emeğinin bir karşılığı olduğunu görebilmek güzel. Bunun yanı sıra, bu ödül hizmet çıtasını da yükseltiyor. O açıdan, başarılı olmak değil, ama başarıyı muhafaza edebilmek asıl zor olan kısım. Bu anlamda, alınan ödül çok güzel, ama geldiğimiz noktada kalabilmek ve daha ilerisine gidebilmek adına daha çok çalışmanız gerekecek. Bizler de buna hazırız.”
-ÖNEMLİ TAVSİYE!-
“Günlük ya da aylık, hatta daha uzun süreler için de araç kiralama yapıyoruz” diyen Günay, 120 araçlık filosuyla hizmet vermeye devam eden Antakya Avis ile çalışmak isteyenler için şu bilgiyi verdi:
“İnsanların, bir yere gitmek istediklerinde; temiz, kullanışlı, yeni, modeli yüksek araçlara binmesini sağlayabilmek, verdiğimiz hizmetin önemli bir parçası. Bu şekilde de, merdiven altı araç kiralayan, hatta bunu yaparken de insanlara senet imzalatanların bu işi yapmamasını sağlamak aslında… O açıdan, hizmet odağımızda her zaman müşteri var, müşteri memnuniyeti ve güveni var.”
Araç kiralamak isteyenlerin, sigortaya ve kaskoya dikkat etmesi gerektiğini de söyleyen Günay, şöyle devam etti:
“Bir aracı kiraladığını zaman, aklınıza kaza asla gelmez. Ama bu istenmeyen durum da her zaman yaşanabilir. İşte bu istenmeyen durumda, Avis’in yanı sıra Adnan Günay ve Halef Günay’ın sahipliğindeki Günay Motorlu Araçlar’ın müşteriye verdiği hizmetlerden biri de tam da bu sırada ortaya çıkıyor. Yani olası bir kazada müşteriye sunduğumuz güvencelerden bahsediyorum. Şunun altını çizmek istiyorum ki, araçlarımızın hepsi kaskoludur. Oluşabilecek bir kaza sonrasında, müşterinin gereken evrakları getirmesi sonrasında, kiralama yapan kişiden her hangi bir parasal talep bu anlamda asla olmaz. Bu çok önemli! Belki başka yerde bizdekinden çok daha az bir paraya araba kiralıyor olabilirsiniz, ama başka bir yerde ‘kaza’ yaptığı zaman, kiralama yapan kişi çok ciddi maliyetlerle karşı karşıya bırakılıyor maalesef. Bizde böyle bir durum asla yaşanmaz, ki bizlerin, Avis’in farkı da bu. Hep bahsettiğim, hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti!”
-ONLINE İLETİŞİM-
Türk Havayolları’ndan Pegasus (Plus Kart) ve Miles&Smiles’a oldukça geniş bir kurumsal müşteri yelpazesi ile çalıştıklarının da altını çizen Antakya Avis Ofis Müdürü Rasim Günay, “Avis ile çalışmanın ayrıcalığında olmak isteyenler, bizlere 444 2 847’den, ofis telefonla-rımız-
dan ya da internet adresimiz (www.avis.com.tr) üzerinden rahatlıkla ulaşabiliyorlar. Mesela siteye girdiklerinde, aracı ya da araçları hangi lokasyondan kiralamak istediklerine kendileri rahatlıkla karar verebiliyorlar. Oradaki seçenekleri kullanarak, ‘Aracı, Antakya Havalimanı’ndan almak ve ardından Mardin Havalimanı’na bırakmak istiyorum’ diyebiliyorsunuz, ki ödemeler de yine aynı şekilde ‘online’ olarak yapılabiliyor. Müşteri uçağından iner inmez, burada kendisi için hazır bekletilen aracını alıp hareket edebiliyor.”
-ŞOFÖR HİZMETİ-
Avis olarak, şoförlü araç kiralama ve transfer hizmetleriyle de müşteri deneyimine yeni bir soluk getirdiklerini söyleyen Rasim Günay, “Avis olarak, günlük kullanımda ve havaalanı ulaşımında, müşterilerimize alternatif oluşturmak üzere pratik bir çözüm imkanı da sağlıyoruz. Söz konusu hizmetler kapsamında ‘şoförlü araç kiralama hizmetimiz’ de var. Bu hizmet, Antakya içerisinde ya da dışında olabiliyor. Hatta çevre illeri dol aşmak ve gezmek isteyenler de belli bir bedel karşılığında bu hizmetimizden yararlanabiliyor” dedi ve başta verdiği mesajı bir kez daha yineledi…“AVİS’le çalışın, güvenli sürün…”
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ