Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Hukuk Adına… Hiç bir şey değişmedi!

Hukuk Adına… Hiç bir şey değişmedi!
  • 30.11.2020
  • 309 kez okundu

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin 5. ölüm yıldönümünde kısa bir mesaj, bir de kendi çektiği bir ‘Tahir Elçi’ fotoğrafı paylaşan Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, “Türkiye’de, hukuk adına yeni bir şey yok, Tahir Başkan!” dedi.

28 Kasım 2015’te Diyarbakır’da Dört Ayaklı Minare’nin önünde basın açıklaması yaptıktan sonra sokakta çıkan çatışmada hayatını kaybeden Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi için, kendi çektiği bir fotoğraf karesi paylaşan Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, “Bu resmi, o yılın Mart ayında çekmiştim. ‘Tahir Başkan’ diye seslendim. Dönüp baktı. Sonra, çektiğim resmi istedi. Yolladım. 8 ay sonra bu gülüşü solduracaklarını nerden bilebilirdim! 5 yıl önce, bugün, bu saatlerde… Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, 4 Ayaklı Minare önündeydi. Tam bugün, bu saatlerde aramızdan aldılar. Aradan geçen 5 yıl, onun mücadele ettiği her şeyin bir özeti sadece. Türkiye’de hukuk adına yeni bir şey yok Tahir Başkan…” dedi.
-BİR BESTE-
Cinayetin beşinci yıldönümünde, Tahir Elçi’nin eşi Türkan Elçi’nin sözlerini yazıp bestelediği şarkı ise yoğun ilgi gördü. Türkan Elçi’nin sözlerini yazıp bestelediği şarkıyı, Kardeş Türküler seslendirdi, şarkının klibini ise Ümit Kıvanç hazırladı. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ