Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,35 / Satış: 7,38
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Hukuka Ağır Bir Saldırı…

Hukuka Ağır Bir Saldırı…
  • 01.05.2019
  • 617 kez okundu

Hatay Barosu tepkisi, Aksaray’da öldürülen Avukat’a:

Hatay Barosu, Aksaray ilinde önceki gün bir Avukatın, bürosunda yapılan saldırı sonrası öldürülmesi olayına tepki gösterdi ve yaşananları “hukuka ağır bir saldırı” şeklinde yorumladı.
Hatay Barosu tepki açıklamasında şöyle denildi:
“Aksaray ilimizde Avukatlık yapan Avukat İbrahim Ergin, vekil olarak yürüttüğü boşanma davasının karşı tarafı olan Abdurrahman Düzgün tarafından, kendi bürosunda uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Bu ağır saldırının örneklerine ne yazık ki artık giderek ve her yerde rastlamaya başladık. Bu saldırıyı, hukuk devletine karşı yapılmış bir saldırı olarak kabul ediyoruz. Bu saldırıları, avukatların gördükleri görevin ve ‘hukukun üstünlüğü’ ilkesinin, başta kamu kurumları olmak üzere, kişi ve kurumlarca özümsenmemesine bağlıyoruz.
Büyük zorluklar altında kamusal görevlerini yerine getirmeye çalışan avukatlara yönelik bu saldırılar, hukuk sistemine yönelik bir büyük tehlike göstergesidir.
Meslektaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Aksaray Barosu’na ve tüm meslektaşlarımıza başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz. Mesleğe ve mesleğin zorluklarını göğüsleyerek icrasını sağlamaya çalışan emekçi avukatlara yönelik bu ilkel ve nefretle karşıladığımız saldırıyı Hatay Barosu olarak şiddetle kınıyoruz. Bu olayın yakından takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ