Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Hükümet Salgın Sürecini Doğru Yönetemedi

Hükümet Salgın Sürecini Doğru Yönetemedi
  • 04.05.2021
  • 335 kez okundu

Milletvekili Topal, sosyal devlet olmanın gereğinin titizlikle uygulanmasının önemine vurgu yaptı

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, mecliste düzenlediği basın toplantısında, hükümetin salgın sürecini doğru yönetmediğine vurgu yaptı. Devleti yönetenlerin, aldıkları kararlara kendilerinin riayet etmediğini öne süren Milletvekili Topal, aşılamanın yeterli seviyede olmadığını söyledi.
Milletvekili Topal, “Aşı olan vatandaşlarımız yüzde on bile değil. Aşılamada kargocular, postacılar, öğretmenler, belediye çalışanları yok. Her gün binlerce vatandaşımızla muhatap olan kurumlarımızın personelleri yok” dedi.
Aşı süreci ivedilikle tamamlanmalı …
Hükümetin salgın sürecini doğru yönetemediği savunan Milletvekili Topal, bugünden itibaren “tam kapanma” sürecine girildiğini anımsattı. Bu kapanma yapılırken nasıl tedbirler alınması gerektiğini defalarca dile getirdiklerini belirten Milletvekili Topal, şunları söyledi: “Kapanma sürecinde mağdur olacak kesimlere hiçbir destek açıklanmadı. Kapanalım ama vatandaşlarımız aç mı kalsın? Milletin dizinde yürüyecek derman bırakmadınız. Milletin zaten sokağa çıkacak hali kalmadı. Esnafın vergilerini neden ertelemiyorsunuz? Bu insanlar vergilerini, SGK primlerini nasıl ödeyecek? Devlet olarak ‘ben alacağımı alırım, ne halinizi varsa görün’ diyorsunuz. Esnafa ve vatandaşlara gerekli destekler verilmelidir. Sosyal devlet olmanın gereği titizlikle uygulanmalıdır. Aşı süreci ivedilikle tamamlanmalıdır.” Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ