Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Hükümetin yanlış politikaları

Hükümetin yanlış politikaları
  • 15.06.2017
  • 1.095 kez okundu

Çiftçileri perişan etti

CHP Milletvekili Ertem, Hatay çiftçisinin problemlerini gündeme getirdi

CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem, Mecliste yaptığı basın toplantısında, ilimizde üretim yapan çiftçilerin sulama problemine yönelik değerlendirmeler yaptı. Hatay il sınırlarında yer alan Amik Ovası’nın Nil havzasından sonra dünyanın en verimli tarım alanına sahip olduğunu söyleyen Milletvekili Ertem, tarımla uğraşan çiftçinin yılda 3 ürün hasadı yapabildiğini, böylece hem kendi hem de ülke ekonomisine ciddi katkı sağladığını ifade etti.
Hükümetin tarım politikaları ve uluslararası ilişkilerdeki tutarsızlığı sebebiyle ihracatın sekteye uğradığını öne süren Milletvekili Ertem, şunları dile getirdi: “Hükümetin yanlış politikaları çiftçileri perişan etmiş ciddi bir ekonomik çıkmaza sürüklemiştir. Amik Ovası’ndaki çiftçiler susuzluk problemiyle de karşı karşıya bulunmaktadır. Yılda 3 ürün hasadı yapabilecek arazi yapısına sahip Amik Ovası’nda çiftçiler, susuzluk nedeniyle bir ürün hasadı ile yetinmektedir. Ya da tarlasını nadasa bırakmaktadır.”
Hatay’da susuzluk nedeniyle çiftçilerin ciddi mağduriyetler yaşadığını dile getiren Milletvekili Ertem, Menzelet Baraj Projesi’nin yanı sıra Reyhanlı ve Karaçay barajlarının artık bitirilmesi gerektiğini ve çiftçilerin de topraklarından hak ettikleri verimi almalarının sağlanmasını istedi. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ