Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,85 / Satış: 8,89
€ EURO → Alış: 10,34 / Satış: 10,38

Hükümlü-Tutuklulara “talasemi” Eğitimi

Hükümlü-Tutuklulara  “talasemi” Eğitimi
  • 28.03.2020
  • 1.477 kez okundu

Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda, hükümlü ve tutuklulara, “Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları” konulu bir seminer verildi.
Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu tarafından, geçtiğimiz günlerde; Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Akgüç, Kurum 2.nci Müdürü Recep Deveci, Sosyal Çalışmacı Orhan Çağlar, Psikolog Selin Gezmen ve diğer bazı yetkililer yanı sıra Ceza İnfaz Kurumu’ndaki hükümlü ve tutuklulara, talasemi ve orak hücre anemi hastalıklarını konu alan bir eğitim semineri verildi. Semineri, hükümlü ve tutuklular izledi.
Eğitim seminerinden önce, katılımcılara, talasemi ve orak hücre anemi hastalarının kendi ağızlarından yaşam öykülerini anlattıkları talasemi tanıtım film CD’si izletildi. Programda daha sonra, talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları hakkında bilgi verildi.
Kerimoğlu, Derneğin ve Federasyonun kuruluş amacından ve yaptığı çalışmalardan bahsederken, seminere katılım gösteren hükümlü ve tutuklular tarafından gelen sorulan soruları da yanıtladı. -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ