Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Hürriyet Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek:

Hürriyet Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek:
  • 16.04.2018
  • 885 kez okundu

‘Savaşla anılmak Hatay’a haksızlık’

“Şimdi Hatay Zamanı” başlığında düzenlenen Hatay Kültür ve Turizm Sempozyum’u, 13-14 Nisan tarihlerinde Hatay’dan Ankara ve İstanbul’a birçok akademisyen, gazeteci ve bilinen ismi ağırladı. Toplantının önemli katılımcılarından biri de Hürriyet Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek oldu. Zeyrek, Hatay’ın savaşla anılmasının büyük bir haksızlık olduğunu ifade ederken, birçok medeniyeti barındıran bu coğrafyanın kültür zenginliğiyle anılmasının sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.
Sempozyum’daki konuşmasında, “Bunu sadece konvansiyonel medyayla değil, sosyal medyanın gücünden de faydalanmak lazım” diyen Zeyrek, bununla ilgili olarak “Kars Doğu Ekspresi” örneğini verdi. Zeyrek, Doğu Ekspresi gezilerinin bir benzerinin Hatay için yapılabileceğinin de altını çizdi.
Tüm bunların konuşulduğu bir Sempozyum’a ev sahipliği yapan bir kentin ana caddeleri üzerinde sıralanan bazı billboardlarda yerel bir idare tarafından asılan bir duyuruda “Hatay’ın savaş ortamında olduğuna dair ifadeler” yer alması’ ise, ‘Ne söylüyoruz, ama ne yapıyoruz’ tespitinde yaşanan kurumsal denetimsizliğe işaret etmeye devam ediyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ