Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,31 / Satış: 7,34
€ EURO → Alış: 8,65 / Satış: 8,69

Hüseyin Yayman’a hediye

Hüseyin Yayman’a hediye
  • 30.11.2019
  • 458 kez okundu

‘Off The Record’ bir kitap

Hüseyin Yayman: “Yaşayan efsane, ülkemizin en önemli gazetecilerinden Değerli Yavuz Donat Beyfendiyi ziyaret edip, yeni kitabını imzalattık.”

Yolu Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Turgut Özal, 12 Eylül ve 28 Şubat’tan geçen bir gazetecilik serüveni… Siyasetçilerle kurduğu dostluklarla, Anadolu notlarıyla, seçim öngörüleriyle ve kendine has tatlı sert üslubuyla, Türkiye Gazeteciliğinin usta ismi Yavuz Donat, meslekte yarım asrı geride bıraktı. Şimdi bu elli altı yıllık serüveni, bir başka gazeteciye, Şebnem Bursalı’ya anlatıyor. “Off The Record”, kimi zaman hüzünlendirecek, kimi zaman gülümsetecek. Fakat şu kesin… Okuduğunuz her anıda çok şaşıracaksınız. Çünkü bu anıların hepsi… “Off The Record…”
Geçtiğimiz günlerde, deneyimli Gazeteci Yavuz Donat ile bir araya gelen, Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Donat’ın kendisi için imzaladığı “Off The Record” adlı kitabı büyük bir memnuniyetle kabul etti. Kitabın okunmasını tavsiye eden Yayman, şunları söyledi:
“Yaşayan efsane, ülkemizin en önemli gazetecilerinden Değerli Yavuz Donat Beyfendiyi ziyaret edip, yeni kitabını imzalattık. Yavuz Ağabeyin, şahsıma yönelik güzel sözlerine teşekkür ederim. Türk Basınının ve siyasetinin hafızasını anlatan ‘Off The Record’ kitabını herkes okumalıdır.”
-OKUNMALI-
Gazeteci Yavuz Donat’ın meslekteki 56 yılını anlattığı “Off The Record” kitabının okuyucularla buluşmasına vesile olan, ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı’nın içeriğe dair ifadesi ise şöyle olmuştu:
“Böyle bir meslek üstadıyla aynı kitapta imzamın olması, bugüne kadar attığım imzalar arasında en özel olanlardan birisi. Yavuz abi, mesleğimizin yüz akı bir üstadımız. Gazeteciliğin de kara kutularından aslında. Atatürk dışında bütün genel başkanlarla ve cumhurbaşkanlarıyla görüşmüş. Biz bu kitabı yazarken, saatler süren sohbetler yaptık. Onun o hafızasına hayran olmamak mümkün değil. Herkes bu kitabı alıp okusun. Özellikle genç meslektaşlarımızın ve siyasetçilerin okumasını istiyorum.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ