Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,92
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

İ-dıl Sabataaş, Paskalya veya Pesah kutlama mesajları

İ-dıl Sabataaş, Paskalya veya Pesah kutlama mesajları
  • 30.03.2018
  • 1.118 kez okundu

Farklılıklarımız zenginliğimizdir …

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, yayınladığı mesajla, Alevi cemaatinin İ-dıl Sabataaş, Hıristiyan cemaatinin Paskalya ve Yahudi Cemaatinin Hamursuz bayramlarını kutladı, “farklılıklarımız zenginliğimizdir” mesajı verdi.
Başkan Yaman mesajında şunlara yer verdi: “Yumurta, Nevruz, İ-dıl Sabataaş, Paskalya veya Pesah Bayramı gibi birbirinden farklı isimlerle kutlanılsa da, hepimizin aynı ortak çatı altında buluştuğu; barış, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik barındıran bir bayramı daha hep birlikte karşılıyoruz. Farklılıklarımızı güzellik saydığımız, kardeşçe yaşam sürdüğümüz güzel kentimizde; farklı inanışların farklı kutlamalarına aynı saygıyla eşlik ettiğimiz bu muazzam düzenin nesiller boyu sürmesini temenni ediyorum. Torunlarımıza bırakacağımız en güzel miras, bu hoşgörü mozaiğinin birbirinden ayrılmaz renkleri olacaktır.
Alevi camiamızca İ-dıl Sabataaş adıyla kutladığımız Bahar Bayramı, Hristiyan kardeşlerimizin İsa Mesih’in dirilişini kutladıkları Paskalya Bayramı ve Yahudi kardeşlerimizin ‘Özgürlük Bayramı’ olarak kutladıkları Pesah, diğer tabiriyle Hamursuz Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; yüzyıllardır süregelen bu birlikteliğin nesilden nesile aktarılmasını ümit ediyorum.” -Mutlu YANIK-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ