Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

İç çatışmanın ayak sesleri; “Türkiye’yi yeniden kuracağız”

Fatih Ertürk
Fatih Ertürk
  • 10.08.2017
  • 1.950 kez okundu

Meclis Darbe Araştırma Komisyonunu başından sonuna kadar izleyen gazetecilerden biriydim. Devletin kayıtları, MİT raporlarını dikkatle okudum. Komisyona gelen asker, sivil, bürokrat, emniyet ve yargı mensuplarını dikkatle izledim. Yakında bütün bu ayrıntıları yazdığım ve yayına vermeye hazırlandığım bir kitapta okuyacaksınız.

Bu komisyondan çıkardığım sonuçlardan biri de FETÖ adı verilen bu örgütün asıl ve öncelikli tek hedefinin “Yeni Bir Türkiye Cumhuriyeti kurmak” olduğunu açıkça söyleyebilirim. FETÖ’nün “Piramit” ve “Yatay” örgütlenmelerindeki şema bu örgüte karşı açılan davanın iddia namesinde yer aldığı gibi “PYD-Paralel Devlet Yapılanması”’dır. Nitekim Meclis komisyon raporunda; FETÖ darbesinin gerçekleşmesi durumunda Fetullah Gülen’in İran’da Ayetullah Humeyni’nin Tahran’a döndüğü gibi “Kainat İmamı” olarak Türkiye’ye döneceği ve “Halife”’liğini ilan edeceği açıkça belirtiliyor.

Yani FETÖ’nün amacı yeni bir devlet kurmak ve bu devletin kurucu lideri olarak Fetullah Gülen’i ilan etmek. Bu meclisin raporunda var.

Peki eski AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan ne dedi; “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır”.

Şimdi; Cumhuriyet ve demokrasi düşmanı, millet düşmanı, halk düşmanı ilan edilen FETÖ; PDY yani paralel devlet yapılanmasından sorumlu tutulurken AKP’ye ne demeli. Ayhan Oğan’ın sözlerinin FETÖ örgütünün ileri gelenlerinin ideallerinden ve beklentilerinden farkı ne. Yani “FETÖ bu devleti yıkarsa kötü ama biz yıkarsak iyi” olarak mı anlayacağız bu sözleri.

Tarih 03.08.2016. 15 Temmuz faciasından az bir zaman sonra. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı “Olağanüstü Din Şurasında” konuşuyor. Bakın ne diyor;

“Bir ortak yanımız vardı. İnanın bana aynı menzile giden farklı yollardan biri olarak gördüğümüz bu yapının aslında bambaşka niyetlerin sinsi hesapların aleti, aracı olduğunu uzun süre görmedik, göremedik”.

Yani; Meclis darbe Komisyonunu raporuna göre FETÖ örgütünün amacı mevcut Türkiye Cumhuriyeti devletinin ortadan kaldırıp yerine Siyasal İslamı esas alan bir şeriat devleti kurmak. Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan ne diyor; “aynı menzile giden farklı yollardan biri olarak gördüğümüz bu yapı” . Yani hedef ve sonuç ilişkimiz aynı demek değil mi bu.

Şimdi Cumhuriyeti sen yıkarsan kötü ama ben yıkarsam “Milletin egemenliği!” Öyle mi.

Ben insanların bu kadar şaşırmasına bu kadar öfkelenmesine bu kadar köpürmesine sadece gülüyorum. Ayhan Oğan AKP içindeki en dürüst en samimi ses. O AKP’nin asıl kuruluş nedenini, hedeflerini açıkça ortaya koyan en doğru ağız. “Hedef 2023’teki büyük değişim”, “2023’te Yeni Türkiye ile yola devam”, AKP milletvekili Babuşçu’nun “Cumhuriyet; 600 yıllık İmparatorluğun 90 yıllık reklam arası” sözlerini ne çabuk unuttunuz siz ya. Rahmetli Kamer Genç sağ olsaydı da sizi gündüz gözüyle Diyojen gibi gezdirdiği feneri gözünüze soksaydı.

Kimseye kızmayın, kimseye öfkelenmeyin. Ayhan Oğan’a teşekkür edin. Dikkat edin kendi genel başkanları Recep Tayyip Erdoğan bile Oğan’ın sözlerine uzun süre tepki vermedi. Bekledi; kamuoyunun tepkisini ölçtü. 4 gün bekledi ve “Türkiye Cumhuriyeti bir tanedir” deyip Ayhan Oğan’ın sözleriyle ilgili tek bir satırına bile dokunmadı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; “Çanakkale’yi, Dumlupınar’ı, Sakarya’yı, Büyük Taaruz’u biz ne için yaptık. Ne için Sevr’i yırtıp atıp Lozan’ı imzaladık. Binlerce şehit ve gazi ne için verildi. Ben Takacı Ahmet’in oğlu Recep Tayyip Erdoğan eğer Cumhuriyet olmasaydı bu ülkede Cumhurbaşkanlığı mı yapabilirdim. Bu ülke kan ve gözyaşı ile kuruldu. Sen ne diyorsun be ey terbiyesiz. Hadi defol git attım seni bu partiden” demesini beklerdiniz değil mi.

Daha çok beklersiniz…Görürsünüz bakın eğer kamuoyu “uyuyan güzeller güzeli yüce milletim” hala kumdan başını dışarı çıkarmazsa bu ülkenin üzerine bir bardak su içersiniz.

İşin daha acısı; eğer bu anlayış, bu dayatma, bu baskı, bu hodbinlik ve kaos devam ederse Allah korusun ama bu ülkenin bir iç çatışmaya sürüklenmesi kaçınılmaz olur.

Herkes aklını bir an önce başına toplamalı…Yoksa;

“Hasan dağı arpalıktır eğer saban yürürse
Her dereye bir değirmen eğer suyu gelirse
Her kümesten bir tavuk eğer köylü verirse
Güzel gidiş bu gidiş eğer sonu gelirse!”

Fatih Ertürk

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ