Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

İddia Çarpıcı, Üzerinde Durulmalı

İddia Çarpıcı, Üzerinde Durulmalı
  • 29.05.2020
  • 490 kez okundu

Hataylı gurbetçinin Suudi’de koronivirüsten ölümünü 5 gün sonra öğrenen ailesi, olayın sır perdesinin aralanmasını istiyor.

Suudi Arabistan’da çalışan Türk işçi, Hataylı hemşerimiz Umut Arpacı’nın koronavirüsten öldüğü bilgisinin 5 gün sonrasında ailesine verildiği, ölümün uzun süre gizlendiği öne sürüldü. Umut Arpacı’nın eşi Hande Arpacı, olayın sır perdesinin aralanmasını, eşinin diri ya da cenazesinin kendisine en kısa sürede teslim edilmesini istiyor.
Olayla ilgili büyük üzüntü ve çaresizlik yaşayan Arpacı Ailesi adına kaleme alınan açıklamada şu bilgiye yer verildi:
“Suudi Arabistan’da bir Türk vefat etti. Hastaneye koranavirüsten giriş yapmadı, ama koronovirüsten öldüğü söylendi. 32 yaşında vefat eden merhum Umut Arpacı, benim amcamın oğlu. Eşine ve kuzenimin tanıdıklarına, Umut abimin durumunun iyiye gittiğini, yoğun bakımdan çıkarıldığını, 2-3 gün sonra hastaneden çıkış yapabilecek kadar sağlığının iyi olduğunu belirttiler.
Amcamın oğlu, 20 Mayıs sabah 8.50’de vefat etmiş. Orada, ondan haber almak için uğraşan eşi ve yakınları, kendi çabaları sonucu 25 Mayıs ‘ta öğrenmişler kuzenimin ölüm haberini. Bizim acımızın zaten tarifi yok, derinden yanmışız. Ama yaptıkları insafsızlık, vicdansızlık, sorumsuzluk, ciğerimizi dağladı. Beş günden beri biz onun sağlığına kavuşması için dua ederken, onun öldüğünden bir haber, yasını bile tutamadık.
Hiçbir şekilde telafisi olmaz. Türk yetkililerimizden, Büyükelçilik yetkililerimizden ricam, bu durumun üstüne gitmeleridir. Türk vatandaşına karşı yapılmış olan bu geri dönülemez ihmalkârlıklar, sadece bize karşı değil, ülkemize de saygısızlıktır. Sayın Cumhurbaşkanımız, bir Türk vatandaşına bu şekilde değer biçilmesine karşı lütfen sorumluların cezasını bulmasını sağlayınız.”
Arpacı Ailesi, cenazenin de en kısa sürede yurda gönderilerek, kendilerine teslim edilmesini istedi.  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ