Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,33 / Satış: 8,36
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

İddiaya göre, Arsuz-Çevlik yolunda amaç:

İddiaya göre, Arsuz-Çevlik yolunda amaç:
  • 20.08.2020
  • 2.415 kez okundu

Maden alanları oluşturmak!

Çevreciler, Hatay’da 75 bin dönümlük alanın MADEN ARAMA SAHASI yapılmak istendiği görüşünde…

İlimizde geçtiğimiz ay hizmete açılan Arsuz-Çevlik yolu civarında, maden ocağı sahaları oluşturulmaya çalışıldığı bildirildi Çevreciler, doğaseverler, yolun açılmasındaki amaçlardan birinin de bu olduğu iddiasında. Bu konuda bir değerlendirme yapan DSP Hatay İl Başkanı Ali Kaya, ilimizde, 75 bin dönümlük alanda maden arama sahası ayrımı yapılmaya çalışıldığını bildirdi ve buna karşı çıkılması gerekliliğine dikkat çekti.
Ali Kaya’nın açıklaması ve iddiaları şöyle:
“Arsuz-Samandağ yolunun uzun bir süreden sonra açılması, ilimiz turizmine katkı vermesi açısından olumlu bir durum teşkil etmesi beklenirken, bu yolun açılmasındaki asıl amacın madencilik olduğu ortaya çıktı. İlimizde madencilik faaliyetleri için ihaleye çıkacak 9 alanın büyüklüğü tam olarak 7.477,24 hektar, yani 74.772 dönüme tekabül etmektedir. Bu, azımsanmayacak bir büyüklüktür. Daha da vahimi, bu alanların önemli bir bölümü ormanlıktır. Hiçbir faaliyet sağlıktan, doğadan ve canımızdan daha değerli değildir.
Ormanlarımızın, dağlarımızın tahrip edilmesine ve doğanın dengesinin değişmesine izin vermeyeceğimiz gibi, sessiz kalmamız da beklenmesin. Paradan daha değerli şeylerin olduğunu, gözünü çıkarları uğruna para hırsı ile kaplayan kendini bilmezlere ve doğa düşmanlarına er geç öğreteceğiz.
İlimiz Milletvekillerine ve doğaseverlere sesleniyorum. Gelin, hep beraber doğaya yapılacak bu zulme
Karşı çocuklarımız için, torunlarımız için, en önemlisi de insanlık için karşı koyalım.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ