Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,61 / Satış: 8,64
€ EURO → Alış: 10,28 / Satış: 10,32

İhale Tamam

İhale Tamam
  • 04.06.2020
  • 700 kez okundu

Valilikçe yaptırılacak Arsuz -Madenli “Su Sporları Merkezi, Yat Limanı Sanitary Ünitesi, Sosyal Donatı ve Çevre Düzenleme İşi” İhalesi gerçekleşti.

1 Haziran 2020 Pazartesi günü saat 14.30’da, Vali Yardımcısı Yusuf İzci başkanlığında (YİKOB) Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen ihalede, ilimiz Arsuz İlçesi Madenli Mahallesi’nde Yat Limanı ve Su Sporları Merkezi’nin Sosyal Donatı ve Çevre Düzenleme İşi ihalesi yapıldı. İhaleye katılım yüksek oldu.
Vali Rahmi Doğan, Arsuz ilçesinde yapılacak olan proje ile ilgili 20 gün önce de bir toplantı gerçekleştirmişti. 13 Mayıs Çarşamba günü saat 15.30’da Hatay Valiliği Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda gerçekleşen bilgilendirmeye, Vali Rahmi Doğan yanı sıra, Vali Yardımcısı Yusuf İzci ve ilgili kurum müdürleri katıldı.
Vali Rahmi Doğan’ın başkanlık ettiği 20 gün önceki bu toplantıda masaya yatırılan Madenli Su Sporları Merkezi’nin hayata geçirilmesiyle birlikte, bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan canlanması, deniz turizmi boşluğunun doldurulmasının amaçlandığı biliniyor.
Valilik projesi olarak hayata geçirilecek olan Madenli Su Sporları Merkezi ve İskele Projesi’nin, Arsuz’un su sporlarında cazibe merkezi olmasına büyük katkı sunacağı belirtildi. Arsuz’da denizden daha çok yararlanmayı sağlayacak olan proje, 690 m2 alana kurulurken, su sporları merkezinde yelkenli, sörf, kano, dalgıçlık ve benzeri branşlarda hizmet verilecek, idari büroda ise eğitim salonu, malzeme deposu, wc-duş-soyunma kabinleri bulunacak.  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ